Балкан надви Рилски спортист за пети успех в НБЛ

18.12.2016 19:05

Балкан взе реванша срещу Рилски спортит в "Арена Ботевград" с 85-72. Така тимът на Небойша Видич вече има актив 5-4 и с този успех заемат четвърто място във времнното класиране на НБЛ. Това пък бе четвъртата поредна загуба за Рилецо, който си поделя петата позиция със Спартак Плевен с общо 4 победи и 5 поражения.

Срещата започна равностойно и в първите минути двата отбора няколко си разменяха водачеството. След това гостите от Самоков успяха да се откъснат с 4 точки напред за 16-12. При оставащи три минути до края на първата четвърт резултатът бе 23-16 в полза на Рилски спортист. Така частта приключи при 26-23 в полза на гостите.

Вторият период започна по-добре за Рилецо, но Балкан бързо успя да навакса и да намали пасива си само на точка от съперника при 31-30. Последва игра кош за кош, но на почиката Балкан успя да обърне и да поведе с една точка за 40-39.

След завръщането си на терна и отлично включване на Амин Хот ботевградчани поведоха със 7 точки при 50-43.Гостите от Самоков се мобилизираха и в края на третата четвърт бяха само на точка от съперника. Силна серия 7-0 за балканци направи разликата 9 точки при 62-53.

В заключителните десет минути разликата в полза на домакините стана двуцифрена, а Рилски спортист не успя да намери верния път и да се върне в срещата.

С добра защита и агресивно нападение Балкан продължи да контролира ситуацията на терена до последните секунди. Така след страхотна забивка на Травис Даниелс тимът на Небойша Видич поради на многбройната си публика пореден успех.

Рилски спортист успя да реализира 17 точки от грешки на противника срещу едва 7 за Балкан. В подкошието самоковци също имаха предимство от 14 точки за 44-30. Борбата в нападение обаче бе в полза на домакините при 10-7. Резервните състезатели на Балкан се отчетоха със 17 точки, а тези на Рилски спортист само с 8.

Най-полезен за победителите бе Станимир Маринов, който завърши с 19 точки и 5 борби. След него с 18 точки наниза Амин Хот, а с 14 се разписа Михайло Секулович. С двуцуфрен актив завършиха още Николай Маринов (12 т.) и Травис Даниелс (11 т.)

За Рилски спортист най-резултатен с 21 точки и 11 борби бе Еван Бруинсма. Златин Георгиев пък се отчете с 15 точки, а с 10 завърши Келвин Паркър.

В следващия 11-и кръг на НБЛ Виваком Балкан гостува на Лукойл Академик, а Рилски спортист ще пътува за Варна.

Ето и какво споделиха треньорите и играчите след срещата:

Небойша Видич /старши-треньор на Балкан/: "Не съм доволен от начина, по който изиграхме този мач, особено през първата част. След подобрихме защитата си, започнахме да бележим повече и това беше достатъчно за победа днес. Имаме план за мача и трябва да се придържаме към него. Направихме доста грешки в защита, особено срещу Бруинсма и не съм доволен от това. Рилски спортист е силен отбор с добър състав и амбиции и съм доволен, че успяхме да спечелим срещу него.

За мача с Лукойл ще се подготвим добре и се надявам се да имаме късмет. Те са добър отбор и е хубаво да работиш в тази лига. Ще се опитаме да ги изненадаме."

Людмил Хаджисотиров /старши-треньор на Рилски спортист/: "Имахме проблеми със трелбата като цяло. Вкарали сме 4 от 21 тройки и сме изпуснали 11 наказателни удара. Когато играеш срещу добър отбор, който особено напоследнък играе много силно в своята зала и изпуснеш 11 наказателни удара, сериозно се усложнява работата да спечелиш мача. В нападение днес имахме проблеми, а в защита до третата част нещата бяха солидни и след това се пропукахме. Нямахме добър ритъм и достатъчно концентрация.

Имаме нужда от повече индивидуален принос от всеки един от играчите."

Станимир Маринов /Балкан/: "На базата на това, което се случи първия кръг казах на момчетата, че днес искам отмъщение и те ми го подариха. Започнахме малко разконцентрирано срещата, допуснахме 40 точки до полувремето, обаче след почивката мисля, че се фокусирахме и заиграхме по-добре в защита. Това, което ни даде самоувереност бяха четирите тройки на Ники Маринов.

Не мога да кажа дали ще повторим днешния успех и с Лукойл, но гледаме мач за мач и ще се подготвим. "

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков