Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Берое с категорична победа във Варна

17.12.2016 18:58

Черно море Тича допусна шеста загуба в надпреварата на НБЛ. Пред собствена публика домакините отстъпиха на Берое с 63-86. Това пък бе шестия успех за отбора на Берое, който има и три загуби.
В игра за Черно море Тича се появиха дълго лекувалите контузии Веселин Георгиев и Филип Дедийер. За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Мърджан Мъркович и Венелин Христов. Берое пък стартира двубоя с Пламен Алексиев, Степан Тешия, Омари Гудул, Тихомир Желев и Шейн Гибсън.
След равностойно начало на срещата и две равенства тимът на Черно море Тича успя да поведе с 8-4. Старозагорци веднага отвърнаха с тройка на Тихомир Желев и кош и наказателен удар на Степна Тешия и взе водачеството с 18-10. Гостите спечелиха първата четвърт с 26-21.
През втората четвърт играта бе оспорвана, въпреки че Берое на два пъти повеждаше с 10 точки при 31-21 и 34-24. Независимо от усилията и желанието на домакините да успеят да изравнят, на полувремето тимът на Любомир Минчев водеше със 7 точки при 46-39.
След почивката гостите показаха по-добра игра и поведоха с 10 точки през третата част, като авансът им се запази и преди началото на последната четвърт. Момчетата на Спас Натов показаха много слаба игра в заключителната част, което позволи на отбора на Берое да продължи да трупа преднина и да спечели безпроблемно срещата с 86-63.
Отборът на Черно море Тича успя да вкара 6 тройки от 22 опита, докато Берое реализира 10 тройки от 18 опита.
Тимът от Стара Загора успя да реализира 31 точки от грешки на противника срещу едва 13 за варненци. В подкошието отново беройци имаха предимство от 10 точки за 40-30. От бърза атака гостите отбелязаха цели 22 точки срещу нито една на сметката на Черно море Тича.
За победителите най-резултатен бе Омари Гудул със 17 точки и 5 борби. Шейн Гибсън се отчете с 12 точки, а по 11 отбелязаха Пламен Алексиев, Тихомир Желев и Арън Джоунс. В тази среща своя дебют на игрището с екипа на старозагорци направи американецът Брандис Рос. Той се разписа със 7 точки и 3 асистенции.
За Черно море Тича най-полезен бе капитанът Станислав Цонков, който завърши с 22 точки и 7 борби. Никола Джурич пък добави 10 точки и 5 борби.
В следващия 11-и кръг на НБЛ Виваком Берое приема у дома Левски, а варненци ще бъдат домакини на Рилски спортист.
Ето и какви бяха коментари на треньорите след срещата:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/: „Днес беше изключително важно да победим, за да не допуснем втора поредна загуба в първенството. Беше ни лесно накрая, в последната четвърт. Ние не сме в най-добрата си форма. Това се вижда в последните мачове. Иначе мачът не беше лесен, въпреки голямата разлика, която се получи накрая. Имаме някакъв акцент в нападението. Имаме доста добри стрелци и това сме го показали в първенството. Имахме добър баланс между играта в подкошието и стрелбата отвън".

Спас Натов/старши-треньор на Черно море Тича/: „Бяхме плахи днес. Не бяхме агресивни срещу добрата защита на противника. Това ни донесе доста проблеми. Аз повече се притеснявах от защитата ни, от борбата под коша, но там се справихме, даже имахме повече борби. Имахме проблеми в нападението и много допуснати грешки, и съответно лесни точки за противника".