Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Черно море Тича взе първа победа в НБЛ

26.11.2016 20:11

Черно море Тича спечели първата си победа в НБЛ. Като домакин варненският тим надделя над Левски със 100-78.
За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Деян Карамфилов, Мърджин Мъркович, Венелин Христов и Александър Янев.
За Левски стартовата петица бе Евгени Хаджирусев, Павел Иванов, Крум Дойчинов, Ангел Пейчинов и Станислав Славейков.
Черно море Тича показа отлична игра в началото на срещата и успя да поведе с 9 точки при 12-3, а 2 минути преди края на първата четвърт и с 10 точки при 17-7. До края на първата част домакините нямаха проблеми и я спечелиха с 22-12.
В началото на втората четвърт Черно море Тича продължи с отличната си игра и започна да увеличава преднината си, която достигна до 20 точки. Гостуващият тим обаче успя в последните минути да намали пасива си до 12 точки и на полувремето губеше с 31-43. През третата част домакините успяваха на два пъти да поведат с 21 точки. Те спечелиха тази четвърт с 30-25, а преди последната решителна част водеха със 73-56.
През последната част варненци продължиха да трупат тчоки на сметката си и поведоха с повече от 25 точки и съвсем заслужено записаха първия си успех в НБЛ през този сезон със 100-78.
Черно море Тича записа 7 точки повече от грешки на противника за 29-22. В подкошието варненци отново имаха значително предимство с общо 56 точки срещу едва 32 за Левски. При бързата атака положението не бе по-различно като домакините отбелязаха с 11 точки повече от гостите за 26-15. Резервните състезатели на Спас Натов бяха и по-резултатни с общо 24 точки срещу 12 за тези на Мануел Марков.
За победителите Станислав Цонков завърши с 24 точки, а Александър Янев добави 21.
За Левски най-резултатен бе Павел Иванов вкара 32 точки. По 12 точки реализираха Евгени Хаджирусев и Кирил Райков, а 10 добави Крум Дойчинов.
Следващата седмица Черно море Тича гостува на Ямбол в зала "Диана", а Левски почива.