АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Левски Лукойл стартира плейофите с победа над Черно море Тича

28.04.2018 21:28

Левски Лукойл спечели първата си победа в плейофите след като се наложи над Черно море Тича за 1-0 в четвъртфиналната серия при финалното 93:67.

В началото на срещата никой от двата отбора не успя да натрупа аванс, но в края на частта "сините" излязоха напред с 6 точки за 23:17. През втората четвърт домакините контролираха положението на терена и бързо успяха да напарвят преднината си комфортна, а на полувремето тя бе 18 точки при 46:28.

След паузата ситуацията на игрището не се промени и Левски Лукойл поддържа солидната си преднина от 20 точки почти през цялото време. След 30 минути в зала "Триадица" актива на домакините с увеличи до 30 точки разлика, като гостите от Варна не намираха правилни решения в нападение и защиата, за да отговорят подобаващо и да намалят пасива си.

В заключителните минути мачът просто се доиграваше, а победителят бе ясен.

Най-полезени за Левски Лукойл с по 13 точки бяха Омари Гудул и Крис Минков. С по 12 се разписаха Павлин Иванов и Николай Стоянов.

За Черно мрое Тича над всички бе Кристиян Кръстев, който наниза 22 точки. Със 16 и 7 борби се отчете Симеон Илиев.

Следващият двубои от серията ще бъде на 30 април във Варна.