Берое с победа и във втората полуфинална среща

07.05.2017 20:27

Берое успя да измъкне победата на Черно море  Тича след дваматичен двубой в зала "Общинска" при крайното 87-81. Така тимът на Любомир Минчев записа втория си успех в серията и е на крачка от финалите в НБЛ Виваком.

След като беройци показаха чудесна игра по време на първата полуфинална плейофна среща, днес домакините бяха малко колебливи, но успяха да покажат характер, което се доказа и във финалния резултат на срещата.

Първата четвърт започна по-добре за Берое, но гостите от Варна стояха близо до съперника и с добро отигравания дори успяха да вземат частта при 22-18.

Доброто нападение на Черно море Тича продължи и през втория период, а разликата стана двуцифрена. Тя продължи да се увеличава и достигна цели 16 точки. Старозагорци реализираха няколко успешни атаки и така стопиха пасива си до 11 точки при 41-52 на полувремето.

След голямата почивка силите бяха изравнени, но постепенно беройци навлизаха в ритъм и след серия 9-1 в края на третата четвърт, разликата вече бе само 2 точки. След чудесно включване от наказателната линия на Веселин Георгиев , гостите приключиха частта с аванс от 5 точки при 67-62.

Заключителните минути на срещата бяха изключително оспорвани, но след това Берое се пребори и успя да поведе с точка. Последва игра кош за кош, но в края домакините реализираха бърза серия 11-3, с което гарантираха успеха си при финалното 87-81.

Старозагорци успяха да отбележат само 5 точки повече от грешки на противника си за 26-21. В подкошието обаче двата отбора си размениха по 32 точки. Борбата в нападение бе 9-4 в полза на домакините, които имаха и предимство при бързата атака за 18-7.

Резервните играчи на Любомир Минчев се отчетоха с 31 точки, а тези на Дарин Великов с 25.

За победителите над всички с 22 точки бе Тихомир Желев. След него отлично се представи Брандис Рос, който вкара 19 точки и хвана 7 борби. Пламен Алексиев пък добави 12 точки.

За Черно море Тича най-полезни с по 22 точки бяха Филип Дедиев (7 борби) и Никола Джурич. Със 16 точки се отчете Ангел Нацкин.

Третата полуфинална среща между двата отбора ще се играе на 10.05.2017 г.(сряда) от 18:00 часа във Варна.

Ето и какви бяха отзивите след срещата:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/: "Очаквах, че мачът ще бъде много по-труден. Не само защото Черно море беше по-мобилизиран, но и защото нашият отбор беше доста по-отпуснат през първото полувреме. Играхме без енергия, в защита специално. Чакахме противника да изпусне, а не бяхме агресивни в защита. Не случайно получихме 52 точки през тези първи 20 минути. През второто полувреме обаче променихме нещата, бяхме по-енергични и повече се раздавахме в защита. И това веднага се отрази – отбелязаха ни само 29 точки. Не мога да не отчета и добрата стрелба, която имахме тогава – на Тихомир Желев, на Брандис Райли Рос, на Пламен Алексиев, на Степан Тесия във важни моменти. Играхме по-различно, имахме и късмет, че в труден момент реализирахме важни тройки.  А и противника направи доста грешки, което ни помогна. Радвам се, че днес беше толкова трудно и успяхме да се измъкнем. Защото ако и този мач беше лесен, щеше да е трудно да се мобилизира отбора. Сега видяха, че този съперник наистина може да ни победи, ако ние не играем по начина, по който искаме и по който тренираме. Надявам се да съумеем да победим в следващия мач."

Пламен Алексиев /Берое/: "Очаквахме да е по-трудно. Класата им определено не е това, което показаха в първия мач. Видя се, че не са отбор за подценяване. В началото на този втори мач на нас, според мен ни липсваше достатъчно концентрация при играта в защита. Мислехме си, че след като първия мач е свършил с толкова голяма разлика ще излезем да се разходим малко и те ще се предадат. Само че не стана точно така. Съмнявам се, че серията ще приключи в три мача. Имат сили за нещо повече, но всичко зависи от нас и нашето представяне. "

Лукойл Академик е на победа от защита на титлата в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:48

Лукойл Академик се наложи и във втората финална среща срещу Берое и поведе с 2-0 в серия за златото

Рилски спортист взе бронза в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:36

Рилски спортист завоюва бронза след втори успех във финалната плейофна серия срещу Черно море Тича с 94-62

Видео стрийм на срещата Черно море Тича - Рилски спортист

24.05.2017 11:54
На живо чрез видео стрийм от 18:30 ще се предава срещата между Черно море Тича - Рилски спортист
Ясни са реферите за вторите срещи от финалните серии в НБЛ Виваком

23.05.2017 11:59

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за вторите срещи от финалните плейофни серии в НБЛ Виваком

Рилски спортист поведе в серията за бронза

22.05.2017 21:17

Рилски спортист надигра Черно море Тича със 102-82 и поведе в серията за бронза

Лукойл поведе с 1-0 в серията за златото в НБЛ Виваком

22.05.2017 20:48

Лукойл Академик записа първи успех от финалната серия срещу Берое при крайното 96-81

Пловдив има своя нов стрийтбол шампион

22.05.2017 16:54

Огромен успех след откриването на 3x3 баскетболния турнир в Пловдив

Видео стрийм на срещата Рилски спортист - Черно море Тича

21.05.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предава първата среща от сблъсъка за трето място в НБЛ Виваком

Ясни са реферите за първите две срещи от финалните серии в НБЛ Виваком

21.05.2017 12:01

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за първите две срещи от финалните плейофни серии в НБЛ Виваком

Един ден до старта на българското стрийтбол първенство

19.05.2017 11:03

На 20 май 2017 г. (събота) започва българското стрийтбол първенство, а първият домакин на състезанието ще бъде Пловдив

Лукойл Академик на 16-ти пореден финал

17.05.2017 20:13

Лукойл Академик отиват на финал срещу Берое след като затвориха полуфиналната серия при 3-2

Ясни са реферите за петата полуфинална среща между Лукойл Академик и Рилски спортист

16.05.2017 15:19

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за петата полуфинална среща между Лукойл Академик и Рилски спортист

Решенията от последното заседание на ДАС

15.05.2017 17:25

ДАС наказва с глоби отборът на Рилски спортист, Председателя на БК Рилски спортист и състезателите Еван Бруинсма (Рилски спортист) и Николай Стоянов (Рилски спортист)

Лукойл Академик прати полуфиналната серия да се решава в Правец

13.05.2017 19:56

Лукойл Академик наигра съперника си в полуфиналите с 80-66 и изпрати серията да се решава в Правец

Ясни са реферите за четвъртата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

12.05.2017 17:07

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за четвъртата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

12.05.2017 12:45

ДАС наказва с глоби отборът на Черно море Тича, старши-треньора на Черно море Тича - Дарин Великов и играча Брандис Рос (Берое)

Рилски спортист поведе в серията срещу Лукойл Академик

11.05.2017 20:10

Самоковци записаха втора победа в полуфиналите срещу Лукойл Академик при крайното 90-86

Берое е първият финалист в НБЛ Виваком

10.05.2017 19:56

Берое спечели и третата полуфинална среща срещу Черно море Тича и отива на третия си финал за този сезон

Ясни са реферите за третата полуфинална среща между БК Рилски спортист и БК Лукойл Академик

10.05.2017 12:25

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за третата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

10.05.2017 09:19

ДАС наказва с глоби отбора на Черно море Тича, старши-треньора на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров и състезателите Веселин Георгирев (Черно море Тича), Арън Джоунс (Берое), Герасим Николов (Спартак Плевен), Еван Бруинсма (Рилски спортист) и Травис Даниелс (Балкан)