Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Лукойл Академик с категоричен успех срещу Левски

17.03.2017 19:40

Лукойл Академик записа категоричен успех като гост на Левски в зала "Униврсиада" при крайното 91-70. За "студентите" от Правец това е 17-та победа в първенството, а за възпитаниците на Мануел Марков това бе 16-та загуба при 4 победи само до момента.

Още в първата четвърт шампионите се наложи над съперника си и след първите десет минути резултатът бе 26-16 в полза на гостите.

През втория период "сините" бяха по-организирани и благодарение на добрите изяви на капитана Павел Иванов и Веселин Веселинов пасива им бе стопен до 2 точки при 29:31. След това обаче играчите на Мануел Марков позволиха на Дани Гибсън и Джером Бийн да се разиграят и на голямата почивка разликата беше 14 точки в полза на Лукойл Академик.

След завръщането си на терена и чудесно включване на Божидар Аврамов, предимството на шампионите стана над 20 точки. Левски побърза да отговори със силна серия 9-0, но това не бе достатъно на "сините", тъй като след 30 минури игра в "Универсиада" таблото показваше 69-53 в полза на гостите от Правец.

В заключителни минути момчетата на Тони Дечев продължиха да трупат точки на сметката си , а разликата нарастна до 28 точки, след което Левски остана бе шанс за доближаване до противника. Така срещата приключи с безспорен успех на Лукойл Академик при финалното 91-70.

За победители над всички с 20 точки и 9 асистенции бе Дани Гибсън. След него на ниво се представи Джером Бийн, който се отчете с 15 точки и 5 борби. Стив Зак приключи с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби, а Димитър Димитров имаше същия брой точки плюс 7 борби. За Лукойл Академик не играха контузените Христо Захариев, Павлин Иванов и Крис Минков.

За Левски най-резултатен бе Павел Иванов, който наниза 22 точки. С по 12 точки се разписаха Веселин Веселинов (8 борби) и Кирил Райков (6 борби). Евгени Хаджирусев пък добави 10 точки.

В следващия 23-ти кръг на НБЛ Виваком Левски ще бъде домакин на Академик Бултекс 99, а Лукойл Академик ще пътува за Ямбол.

Ето и какво споделиха треньорите след финала на срещата:

Тони Дечев /старши-треньор на Лукойл Академик/: "Да, нямаше напрежение, ние се бяхме подготвили за здрав мач. Очаквах по-тежък мач. Доминацията ни в подкошието даде резултат. Те вкараха доста стрелби, затова на моменти стана равен мач.
Нито те са направили нещо различно, нито ние, общо взето реалностите са такива.
Младите ми се сториха много притеснени, нищо че цяла седмица тренираха с нас. Да се надявам, че ще има и други мачове, в които можем за им даваме игрово време."

Мануел Марков /старши-треньор на Левски/:"Играхме без чист център, Крум Дойчинов е с тежък вирус. Трудно може без център да се противопоставиш, Лукойл имат доста високи състезатели, откъдето дойдоха повечето точки.
Нямам забележки към младите, Леков работи доста и това дава резултати. Те се трудят и стават баскетболисти.
Имахме и по-слаб процент на стрелба, иначе можеше да се представим доста по-добре."