Обзор на семицата

15.03.2017 15:33

След XXI кръг на НБЛ Виваком в рубриката „Обзор на седмицата” ви представяме най-интересното от двубоите през уикенда.

Ето и как се развиха срещите от изминалия кръг:

Левски – Рилски спортист: Рилски спортист записа 12-та победа в НБЛ Виваком след успех като гост на Левски при крайното 85:69. За възпитаниците на Мануел Марков това бе 15-то поражение в първенството, при само 4 победи.

След мача старши-треньорът на самоковци заяви, че едва през второто полувреме отборът му е заиграл по-организирано в защита и е показал характер. Людмил Хаджисотиров допълни още, че за него фаворитите са само на хартия и всеки в отбора трябва да се възползва от шанса си.

Този уикенд Левски ще бъде домакин на Лукойл Академик, а Рилски спортист приема у дома Ямбол.

Академик Бултекс 99 – Балкан: Тимът на Асен Николов измъкна победата над Балкан след обрат в последните три минути на срещата за крайното 85:82. Това бе 10-та загуба в първенството за ботевградни и пета поредна.

Мачът бе равностоен почти през цялото време, а играчите на Небойша Видич успяха да излязат напред с 14 точки преднина в заключителните десет минути. След серия 17:3 обаче пловдивчани изравниха при 73:73, четири минути преди финалния съдийски сигнал. Гостите се държаха в мача, но след ново равенство и по-добро отигравана на последните ситуации, Академик Бултекс 99 взе победата и остана единственият отбор без загуба у дома.

Асен Николов бе категоричен, че едва четвъртата част неговият тим е заиграл познатия си до момента стил на игра.

В предстoящия XXII кръг на НБЛ Виваком Академик Бултекс 99 ще пътува за Варна, а ботевградчани ще имат седмица почивка.

Черно море Тича – Лукойл Академик: Шампионите се разходиха до Варна и записаха категорична победа срещу съперника си със 107:60. Така "студентите" регистрираха своя 16-и успех и остават абсолютни лидери във временнното класиране само с 3 загуби.

Моряците пък заемат седма позиция с общо 5 победи и 14 поражения.

Гостите вкараха 16 тройки от 25 опита и спечелиха общо 40 борби. Домакините реализираха 5 тройки от 23 опита и взеха 28 борби  в мача.

Въпреки успеха над варненци, старши-треньорът на Лукойл Академик – Тони Дечев сподели, че все още в отборът му има кадрови проблеми.

Тази седмица Лукойл Академик ще гостува на Левски,  а Черно море Тича приема у дома Академик Бултекс 99.

Ямбол – Берое: Носителите на Купа България 2017 се подсигуриха със своята 13-та победа в НБЛ Виваком след успех като гост на Ямбол с 82:72.

Така старозагорци заемат втората позиция в първенството при общо 6 загуби до момента. Домакините от Ямбол остават последни с 4-14.

Мачът бе равностоен до средата на втората четвърт, след което гостите от Стара Загора взеха контрола и диктуваха ритъма на игрището, което се отрази и в крайния резултат, тъй като ямболии не успяха да се противопоставят на съперника си.

В предстоящия кръг Берое приема у дома Спартак Плевен, а Ямбол ще пътува за Самоков.

За силното си представяне през последния месец тимът на Любомир Минчев бе отличен с приза Отбор №1 на м. февруари в анкетата на Пресклуб България , а самият той за първи път в кариера си получи награда за „Най-добър треньор“.

Най-интересните моменти от XXI кръг сме подбрали за вас в нашата класация „ТОП 5“. Може да им се насладите, ако гледате следващото видео: https://www.youtube.com/watch?v=lO6EV7V9Taw

Академик Бултекс 99 се справи с Левски след две продължения

23.03.2017 20:24

Академик Бултекс 99 успя да запише 14-ти успех след драматична битка с две продължение в зала "Универсиада" за крайното 106-105

Видео стрийм на две от срещите на 23-ти кръг на НБЛ Виваком

23.03.2017 15:48

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 23-ти кръг на НБЛ Виваком

От звездни, по-звездни

23.03.2017 15:27

Мачът на звездите - баскетболно шоу №1 на годината предстои

Обзор на седмицата

23.03.2017 10:08

Обзор на седмица след двубоите от изминалия кръг и какво предстои за новия 23-ти кръг на НБЛ Виваком

Видео стрийм на срещата Левски - Академик Бултекс 99

22.03.2017 18:37

На живо чрез видео стрийм ще се излъчи срещата между отборите на Левски и Академик Бултекс 99

Ясни са имената на треньорите за 100 % Power Maча на звездите

21.03.2017 17:58

Още шест любими имена на баскетбола ще участват в 100% POWER Мача на звездоте

Решенията на ДАС след XXII кръг на НБЛ Виваком

21.03.2017 13:40

ДАС наказва с глоби отборите Лукойл Академик, Ямбол, старши-треньорът на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров, старши-треньорът на Академик Бултекс 99 - Асен Николов и играчите Николай Върбанов (Ямбол) и Велислав Гълъбов (Спартак Плевен).

18.03.2017 18:52

Тройка в последните секунди донесе победата на Академик Бултекс 99 срещу варненци за крайното 80-77

Видео стрийм на срещата Черно море Тича - Академик Бултекс 99

17.03.2017 20:47

НБЛ Виваком ще излъчи на живо чрез видео стрийм срещата между БК Черно море Тича и БК Академик Бултекс 99

Лукойл Академик с категоричен успех срещу Левски

17.03.2017 19:40

Тимът на Тони Дечев не се затрудни срещу предпоследния в класирането и записа успех като гост в зала "Универсиада" с 91-70

Благотворителен баскетболен турнир между компании

16.03.2017 10:44

Баскетболисти се превръщат в Празнични герои в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

Решенията на ДАС след XXI кръг на НБЛ Виваком

14.03.2017 12:21

ДАС наказва с глоби старши-треньора на Ямбол - Петър Петров, старши-треньора на Балкан - Небойша Видич, пом.треньора на Академик Бултекс 99 - Асен Николов и състезателя Брандис Рос (Берое)

11.03.2017 20:20

Берое взеха своето в Ямбол след победа с 82-72 и втора позиция във временното класиране

Лукойл Академик с лесна победа срещу Черно море Тича

11.03.2017 19:19

Шампионите наказаха варненци със 107:60

Победа за Академик Бултекс 99 след обрат срещу Балкан

10.03.2017 20:16

Академик Бултекс 99 обърна ботевградчани в последната четвърт и взе победата с 85:82