Лукойл Академик с лесна победа срещу Черно море Тича

11.03.2017 19:19

Лукойл Академик се разходи до Варна и записа категорична победа срещу съперника си със 107:60. Така "студентите" записаха своя 16-и успех в НБЛ Виваком и остават абсолютни лидери във временнното класиране само с 3 загуби.

Моряците пък заемат седма позиция с общо 5 победи и 14 поражения.

Гостите вкараха 16 тройки от 25 опита и спечелиха общо 40 борби. Домакините реализираха 5 тройки от 23 опита и взеха 28 борби м мача.

За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Ангел Нацкин и Мърджан Мъркович. За шампионите стартовата петица бе Стив Зак, Божидар Аврамов, Максем Корниенко, Асен Великов и Дани Гибсън.

В началото на първата част играта бе много оспорвана, а двата отбора си размениха по две тройки. "Черно море Тича" успя да поведе, но гостите веднага изравниха при 8:8, след което и поведоха. Домакините допускаха много грешки в стрелбата, а шампионите се възползваха максимално добре и вкараха 12 поредни точки и поведоха с 20:8. "Студентите" успяха да спечелят първата част с 27:13. Гостите продължиха с добрата си игра и през втората четвърт и в средата й вече водеха с 19 точки - 40:21. Шампионите имаха аванс от 19 точки на почивката - 51:32. След почивката Лукойл Академик отново бе по-класният тим. Гостите продължиха да трупат преднина, която в средата на частта надхвърли 30 точки. Преди последната част преднината на гостуващия тим бе 36 точки - 76:40. В последната част след близо 4 минути игра шампионите поведоха с 40 точки при 89:49 и успяха да поддържан този аванс и заслужено взеха мача със 107:60.

Лукойл Академик успя да отбележи 8 точки повече от грешки на съперника си за 18-10. В подкошието отново гостите имаха безапелационно предимство при 42-30.

За победителите най-резултатен бе Джером Бийн с 21 точки. След него със 16 точки и 8 борби завърши Максим Корниенко. С по 15 точки се отчетоха Дани Гибсън и Божидар Аврамов.

За Черно море Тича най-полезен бе Никола Джурич, който приключи с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби. С 11 и 7 асистенции се разписа капитанът Станислав Цонков, а 10 точки добави Кристиян Кръстев.

Следващата седмица Лукойл Академик ще гостува на Левски,  а Черно море Тича приема у дома Академик Бултекс 99.

Ето и какво сподели старши-треньорът на Лукойл Академик Тони Дечев след победата на своя тим:

"Като резултат изглежда, че бе най-лесната ни победа, но не е точно така. Продължаваме да имаме кадрови проблеми. Днес момчетата се стараха много, което помогна за победата. Да, доволен съм от стрелбата ни от тройката за този мач. Но в предния пък имахме едва 16 процента. Аз по принцип зная, че стрелбата е въпрос на психология. Когато момчетата си изчистят главите, са добри стрелци, а и когато играта им върви процентът е по-висок. Днес много от нещата бяха на едно доста добро ниво."

Академик Бултекс 99 се справи с Левски след две продължения

23.03.2017 20:24

Академик Бултекс 99 успя да запише 14-ти успех след драматична битка с две продължение в зала "Универсиада" за крайното 106-105

Видео стрийм на две от срещите на 23-ти кръг на НБЛ Виваком

23.03.2017 15:48

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 23-ти кръг на НБЛ Виваком

От звездни, по-звездни

23.03.2017 15:27

Мачът на звездите - баскетболно шоу №1 на годината предстои

Обзор на седмицата

23.03.2017 10:08

Обзор на седмица след двубоите от изминалия кръг и какво предстои за новия 23-ти кръг на НБЛ Виваком

Видео стрийм на срещата Левски - Академик Бултекс 99

22.03.2017 18:37

На живо чрез видео стрийм ще се излъчи срещата между отборите на Левски и Академик Бултекс 99

Ясни са имената на треньорите за 100 % Power Maча на звездите

21.03.2017 17:58

Още шест любими имена на баскетбола ще участват в 100% POWER Мача на звездоте

Решенията на ДАС след XXII кръг на НБЛ Виваком

21.03.2017 13:40

ДАС наказва с глоби отборите Лукойл Академик, Ямбол, старши-треньорът на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров, старши-треньорът на Академик Бултекс 99 - Асен Николов и играчите Николай Върбанов (Ямбол) и Велислав Гълъбов (Спартак Плевен).

18.03.2017 18:52

Тройка в последните секунди донесе победата на Академик Бултекс 99 срещу варненци за крайното 80-77

Видео стрийм на срещата Черно море Тича - Академик Бултекс 99

17.03.2017 20:47

НБЛ Виваком ще излъчи на живо чрез видео стрийм срещата между БК Черно море Тича и БК Академик Бултекс 99

Лукойл Академик с категоричен успех срещу Левски

17.03.2017 19:40

Тимът на Тони Дечев не се затрудни срещу предпоследния в класирането и записа успех като гост в зала "Универсиада" с 91-70

Благотворителен баскетболен турнир между компании

16.03.2017 10:44

Баскетболисти се превръщат в Празнични герои в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

Обзор на семицата

15.03.2017 15:33

Обзор на седмицата след двубоите от XXI кръг на НБЛ Виваком

Решенията на ДАС след XXI кръг на НБЛ Виваком

14.03.2017 12:21

ДАС наказва с глоби старши-треньора на Ямбол - Петър Петров, старши-треньора на Балкан - Небойша Видич, пом.треньора на Академик Бултекс 99 - Асен Николов и състезателя Брандис Рос (Берое)

11.03.2017 20:20

Берое взеха своето в Ямбол след победа с 82-72 и втора позиция във временното класиране

Победа за Академик Бултекс 99 след обрат срещу Балкан

10.03.2017 20:16

Академик Бултекс 99 обърна ботевградчани в последната четвърт и взе победата с 85:82