Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Победа за Академик Бултекс 99 след обрат срещу Балкан

10.03.2017 20:16

Тимът на Асен Николов измъкна победата над Балкан след обрат в последните три минути на срещата за крайното 85:82. Това бе десетата загуба в първенството за ботевградни и пета поредна.

Мачът започна равностойно, но след това балканци успяха да поведат с две точки при 6:4. Последва тройка на Васил Бачев и домакините взеха водачеството с 7:6. След силна серия от 11-1, Академик Бултекс 99 имаха предимство от 9 точки при 16:7. В следващите минути разликата дори достигна 14 точки в полза на пловдивчани. Балканци се мобилизираха и намалиха пасива си на 9 точки след тройка на Радослав Кочев и оставаща една минута до края на частта при 23:14. Така първата четвърт приключи при 13 плюс за домакините от Пловдив.

Вторият период започна със серия 9-2 за ботевградчани след чудесно включване на Мартин Дурчев и разликата бе намалена на 6 точки. Последваха две успешни отигравания на Травис Даниелс и "зелените" само на точка от съперника си при 34:35. Тройка на Станимир Маринов изведе гостите напред в резултата при 39:37. Така на полувремето възпитаниците на Небойша Видич се оттеглиха в съблекалнята с минимален актив от 3 точки при 40:37.

Третата четвърт започна с две поредни тройки за Балкан и резултатът бе 48:42. Шакир Смит побърза да отговори и намали изоставането на отбора си на 3 точки. Две успешни стрели от далечно разстояние отново върнаха ботевградчани в мача при 58:51. Така след 30 минути в зала "Строител" таблото показваше 64:53 в полза на гостите от Ботевград.

В заключителните 10 минути Балкан побърза да направи преднината си двуцифрена, а след тройка на Мартин Дурчев тя се увеличи на 14 точки.

Отговорът на Академик Бултекс 99 бе ударна серия от 17:3 и мачът започна отначало при равен резултат 73:73, 4 минути при края на срещата. Домакините отбелязаха нови 2 точки, а при оставащи 2 минути имаше ново равенство. Лидерът на пловдивчани Джордан Семпъл вкара кош за 82:81, а в ответната атака ботевградчани пропуснаха шанса си. Семпъл отново отбеляза и това пречупи играчите на Балкан, които не успяха да се мобилизират и да отговорят адекватно.

Така Академик Бултекс 99 записа 12-та си победа в НБЛ Виваком и остава единственият отбор в лигата без загуба у дома.

Пловдивчани реализираха 25 точки от грешки на съперника си срещу 14 за Балкан. В подкошието отново домакините имаха предимство от 2 точки за 40:38. Борбата в нападение бе за балканци при 19:13. При бързата атака отново Академик Бултекс 99 имаше предимство от 8 точки за 13:5.

Резерните състезатели наНебойша Видич се отчетоха с 23 точки, а тези на Асен Николов с 15.

За победителите най-резултатен бе Шакир Смит с 24 точки. Джордан Семпъл се отчете с 20 точки, 13 борби, 5 асистенции и 5 блока. Оскар Белфийлд завърши със 16 точки.

За Балкан най-полезен бе Станимир Маринов с 20 точки. С дабъл-дабъл от 15 точки и 17 борби се включи Травис Даниелс. 13 точки добави Мартин Дурчев, а Михайло Секулович се разписа с 10.

В следващия XXII кръг Академик Бултекс 99 ще пътува за Варна, а ботевградчани ще имат седмица почивка.

Ето и какво споделиха треньорите и играчите след двубоя:

Небойша Видич /старши-треньор на Балкан/: "Преди няколко седмица казах, че съм изключително доволен да играя в България, но днес мога само да заявя, че не съм."

Асен Николов /старши-треньор на Академик Бултекс 99/:"Втората част беше трагична за нашия отбор. Нито играехме в защита, нито в нападение, допуснахме много грешки. Бях много изненадан втората част, тъй като направихме неща, които не сме правили на тренировки. Едва четвъртата част след като ни напарвиха разлика започнахме да играем нашия стил на игра. Започнахме с по-бързи атаки, агресивна защита и съумяхме да обърнем мача. За нас е важна победата и искам да я посветя на президента на клуба, който днес отбелязава своя рожден ден."

Шакир Смит /Академик Бултекс 99/:"Работихме много точно в защита последните две седмици, но нямам отговор, защо днес не се представихме добре в защита. Ще работим и се надявам следващата седмица да сме по-добри."