Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Четвърта победа за Лукойл Академик

05.11.2016 20:09

Лукойл Академик с четвърти успех от началото на сезона след лесна победа над Левски с 38 точки разлика. "Студентите"  продължават без загуба в НБЛ, а Левски имат само 1 победа и 3 поражения.

Срещата започна по-добре за гостите от Правец, които реализираха бърза серия 8-2. След това Левски се опита да намали разликата и частта приключи при 21-16 в полза на Лукойл Академик. През втората четвърт момчетата на Тони Дечев държаха изцяло мача в свои ръце като натрупаха разлика от цели 16 точки, но малко преди почиката домакините успяха да намалят изоставането си на 10 точки при 30-40.

След завръщането си на терена играчите в червено продължиха агресивното си нападение и след ударна серия от 14-3, разликата вече бе над 20 точки. В оставащите минути от частта Левски не намери начин да противодейства и третия период приключи при 72-40 в полза на гостите.

В последните 10 минути срещата просто се доиграваше, тъй като състезателите на Лукойл Академик не позволиха на Левски да се върне в мача. Накрая таблото светна при цели 38 точки разлика и шампионите заслужено се поздравиха с поредния си успех.

Лукойл Академик отбеляза 24 точки от грешки на противника, а Левски само 12. В подкошието "студентите" показаха класата си като реализираха 58 точки, а "сините" едва 26. При борбата в нападение момчетата на Тони Дечев се разписаха с 9 точки повече от Левски при 11-2. Гостите нанизаха 25 точки от бърза атака срещу едва 4 за домакините. Резервните състезатели на шампионите се отчетоха с общо 58 точки, а тези на Мануел Марков само със 16.

За победата на Лукойл Академик най-полезен бе Дани Гибсън с 16 точки. Христо Захариев пък реализира 13 и 6 борби, а Максим Корниенко добави 12.

Павел Иванов отново бе най-резултатен за Левски с 15 точки, а Иван Алипиев направи добро включване от пейката с 12 точки.

В следващия 5-ти кръг от НБЛ Виваком Лукойл Академик ще бъде домакин на Ямбол, а Левски ще гостува на Академик Бултекс 99.

Преди това обаче на 9-ти ноември шампионите ще се срещат с израелския Бней Херцлия в решаващ мач от група F на ФИБА Къп.