Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

След оспорвана битка Лукойл Академик отново излезе с победа

31.03.2017 21:08

Тимът на Тони Дечев записах 18-ти успех в НБЛ Виваком след труден мач като гост на Спартак Плевен с 82-76. Така Лукойл Академик вече има актив 18-4. За плевенчани пък това бе 11-то поражение при 10 победи до момента, с което заемат шеста позиция във временното класиране.

Срещата започна по-добре за домакините, които бързо натрупаха преднина от 9 точки за 16-7. "Студентите" побързаха да отговорят ссъс силна серия 11-0 и взеха водачеството, а в края на първата четвърт имаха минимален аванс от 3 точки за 22-19.

Втората четвърт се оказа изключително оспорвана като играта вървеше кош за кош, а няколко пъти дори се стигаше и до равенство. В крайна сметка на почиката Спартак Плевен имаше преднина от 3 точки за 48-45.

След прекъсването шампионите се завърнаха на терена по-мобилизираха и успяха да поведат, но домакините стояха съвсем близо на съперника и в края на третия период таблото сочеше 65-60 в полза на гостите от Правец.

В последната част разликата дори се стопи само на три точки при 74-71. но след като и двата отбора допуснаха грешки, а края момчетата на Тони Дечев записаха пет поредни точки и така успяха да се справят със Спартак Плевен за крайното 82-76.

Лукойл Академик записа 25 точки от грешки на противника срещу 11 за домакините. В подкошието обаче плевенчани имаха предимство от 6 точки за 36-30. При борбата в нападение "студентите" имаха 7 плюс за 13-6. Резервните състезатели на гостите се разписаха с общо 31 точки срещу само 20 за играчите на Александър Дяковски.

Петима играчи на шампионите допринесоха за победата с двуцифрен актив. Това бяха Джером Бийн (16 точки), Асен Великов (15 точки и 6 асистенции), Стив Зак (14 точки и 6 борби), Димитър Димитров (12 точки и 6 борби) и Максим Корниенко (11 точки и 5 борби).

За Спартак Плевен най-полезен с дабъл-дабъл от 19 точки и 12 борби бе Димитър Маринчешки. С 18 точки се разписа Милован Савич, а 10 добави Мартин Маринов.

В следващия 25-ти кръг на НБЛ Виваком Лукойл Академик приема у дома Берое, а Спартак Плевен ще бъде гост на Академик Бултекс 99.

Eто и какво споделиха двамата треньори след двубоя:

Тони Дечев /старши-треньор на Лукойл Академик/: Знаехме, че няма да ни е лесно, особено през първото полувреме, когато Спартак Плевен показа добрата си стрелба. Цяла седмица говорихме, че трябва да играем добре в защита и съумяхме да го направим след паузата, като тогава домакините имат отбелязани само 28 точки. Това бе ключът към успеха ни.”

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: “Истината е, че изиграхме слабо второ полувреме срещу Лукойл. Имахме нужда от още няколко стрелби да ни влязат след почивката, от няколко бързи атаки, за да вдигнем публиката. Но не успяхме да го направим. В оставащите ни три мача от първенството ще гоним максимума. Следващата седмица в Пловдив отиваме за победа. Надявам се залата във Варна да е пълна за Мача на звездите в неделя.”