Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист влезе в четворката след успех над Академик Бултекс 99

11.02.2017 20:03

Рилски спортитс си осигури място в четворката след успех над Академик Бултекс 99 с 94-82 в "Арена Самоков".

Страхотна началото за домакините, които след три минути игра и серия 7-0 взеха водачеството в свои ръце. Последваха две поредни тройки на Шакир Смир и пловдивчани влязоха в мача при 9-6 в полза на самоковци. След това Васил Бачев влезе в серия от пет поредни точки и гостите от Пловдив се доближиха на две точки от съперника си при 18-20.

Въпреки това частта приключи при 24-19 в полза на домакините.

След кратката пауза и няколко бързи атаки Академик Бултекс 99 успя да изравни за 26-26. След това двата отбора се движеха равностойно на терена и при оставащи три минути до края на втората четвърт резултатът отново бе равен при 32-32. Пробив на Васил Бачев изведе гостите с две точки напред за 34-32. Това обаче не промени особено ситуацията на игрището, тъй като на полувремето силите бяха изравнени за 40-40.

След подновяването на играта мачът вървеше кош за кош, но след успешна стрелба зад дъгата на Димитър Димитров и чудесно включване на Шакир Смит, пловдивчани поведоха с 5 точки при 49-44. След няколко успешни атаки домакините поведоха, но за кратко , тъй като възпитаниците на Асен Николов се върнаха за поред път в мача при 60-60. Последва бърза серия 5-0 за Рилски спортист и те отново имаха минимална преднина. Така след 30 минути игра в "Арена Самоков" таблото показваше 67-60 в полза на самоковци.

В началото на последната десетка след включване на Келвин Паркър тимът на Людмил Хаджисотиров направи за първи път в мача двуцифрена разлика за 70-60. В следващите минути гостите от Пловдив се опитаха да проводействат с агресивна защита, но домакините имаха отговор почти след всяка ответна атака и поддържаха комфортната си преднина от 10 точки. Пловдивчани успяха да намалят пасива си до 6 точки при три минути до края на срещата, но след това Йордан Бозов поърза да отговори с тройка за своя отбор за 86-77.

Въпреки хъса и желанието си, гостите нямаха сили да се справят с агресивното нападение на съперника и мачът приключи с успех за самоковци при 12 точки разлика за финалното 94-82.

В подкошието Рилски спортист бе безапелационен с цели 62 точки срещу едва 30 за пловдивчани. Същото бе положението и при точките от борбата в нападение - 20-7 за самоковци. Резервните състезатели на гостите обаче бяха по-успешни в игра от тези на домакините за 26-6.

За победителите над всички бе Ди Джей Шелтън, който завърши с дабъл-дабъл от 30 точки и 11 борби. С по 19 точки се разписаха Йордан Бозов и Еван Бруинсма (12 борби и 6 асистенции). Николай Стоянов пък се отчете с 11 точки

За Академик Бултекс 99 най-полезен с 25 точки бе Димитър Димитров. С 18 точки и 8 асиситенции се разписа оскар Белфийлд. След него 17 точки на сметката си записа Васил Бачев, а Шакир Смит приключи със 16. За пловдивчани в игра не влезе лидерът Джордан Семпъл, който поради вирус не е успял да пътува с отбора за Самоков.

Ето и как коментираха срещата треньорите и играчите:

Асен Николов /старши-треньор на Академик Бултекс 99/: "Не успяхме да се справим в подкошието без Джордан Семпъл. Имах такива опасения и точно от там дойде разликата. Стана твърд мач, надявам се интересен за зрителите.

Пожелавам си тези отбори, които искат да ни се паднат за Купата. Ямбол и Черно море Тича си ни пожелаха отдавна, но който и да ни се падне ние ще се подготвим за четвъртфинала."

Людмил Хаджисотиров /старши-треньор на Рилски спортист/: "Имаше напрежение, което е нормално, защото ние на всяка цена трябваше да победим и Берое да победат Балкан, за да може да влезем в четворката. Радвам се, че успяхме. Вкарали сме 94 точки при само 12 % успеваемост от тройката. Нападението определено не ни беше проблем. Напарвихме естествено и грешки, но съм доволен,че показахме характери се преборихме за победата, която е много ценна за нас.

Ще видим какъв ще е жребият и ще се концентрираме максимално към четвъртфинала, защото ако не преминеш този мач няма останала част от турнира и Купата. Важното е отборът да играе правилно и добре и смятам, че резултатите ще дойдат след това. Тази година първенството е изключително непредвидимо и който и да ни се падне ще подходим с голям респект към него и с максимална мотивация."

Ди Джей Шелтън /Рилски спортист/: "Много добре се чувствам. Хубаво беше да спечелим няколко мача преди Купата и сеща сме в ТОП4. Искаме лесен съперник, може би Ямбол."

Димитър Димитров/Академик Бултекс 99/: "Определено се усети липсата на Джордан Семпъл. Петте фаула на Ваклинов също оказаха влияние. Случава се обаче да има загуби. Сега пред нас е Купата. Не искам да си пожелавам конкретен съперник, който дойде ще сме максимално мобилизирани  и главната ни цел е да прескочим четвъртфиналите. След това да играем още два мача, а каквото стане. Надявам се разбира се да вземем и медали."