Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Балкан нанесе дванадесета загуба на Левски в НБЛ Виваком

21.01.2017 20:09

Срещата започна равностойно за двата отбора, които в първите минути играеха кош за кош, но малко след това Левски поведе с 9-6. Балкан обаче направиха две бързи атаки и отговориха успешно за 10-9. Последва серия 6-0 за ботевградчани, на която гостите не успяха да противодействат и резултатът вече бе 17-11. Домакините продължиха с доброто си нападение и при оставащи 2 минути до края на първата четвърт разликата стана двуцифрена при 26-16. До края на частта резултатът остана непроменен.

След краткото прекъсване домакините продължиха да трупат точки на сметката си и след тройка на Ивко Ивков разликата стана цели 18 точки при 38-20. Левски успя да намали изоставането си на 7 точки при 40-33 след чудесно включване на завърналия се Веселин Веселинов и Ангел Пейчинов. На полувремето обаче домакините се оттеглиха с двуцифрена преднина за 46-36.

След почивката тимът на Небойша Видич се завърна още по-мотивиран на игрището, а гостите се опитваха да догонват противника си. Серия 9-2 за домакините направи резултата 55-39 след почти 5 минути игра от втората част. След това разликата достигна цели 20 точки при 59-39. След 30 минути игра в „Арена Ботевград“ Балкан запази комфортния си аванс при 62-43 за финал на третата четвърт.

В заключителните минути на срещата момчетата на Мануел Марков не се отказваха и се бореха до край да намалят пасива си, но времето бе недостатъчно за обрат и Балкан се поздрави с успех при крайното 75-63.

Ботевградчани успяха да реализират 22 точки от грешки на противника срещу 11 за „сините”. Три точки повече имаше Левски при борбата в нападение за 10-7. Резервните състезатели на Балкан се разписаха с 18 точки, а тези на Мануел Марков с 10.

За Балкан извън терена остана Станимир Маринов поради контузия. Най-резулатен за домакините стана Михайло Секулович, който наниза 19 точки. След него чудесно се представи Травис Даниелс с 18 точки и 9 борби. Новозавърналият се Душан Цветкович пък завърши с 14 точки.

За Левски над всички бе Павел Иванов с 18 точки. Веселин Веселинов пък се представи на ниво със 17 точки и 9 борби. С 10 точки се отчете Евгени Хаджирусев.

В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, а Левски приема у дома Черно море Тича.

Ето и какво сподели старши-треньорът на Левски - Мануел Марков

"Първата част, която загубихме ни повлия много за тонуса, в който започнахме мача и от отново с такива грешки, за които говорим и се стремим да ги отстраняваме и когато дойде мач не се получава. Балкан ни вкараха три пъти фаул и кош и то с наша лоша транзиция в защита. Мисля, че там ни беше проблема и не успяхме да отговорим в началото на мача срещу техните високи играчи. Крум Дойчинов не е в добро състояние, което се вижда. Смятам, че без негово участие трудно можем да се мерим с другите отбори в лигата.

Адмирации за Балкан. Според мен са отборът, който от началото на сезона има най-видим напредък във всички елементи. Това е отбор, който играе най-бързо от всички останали. Най-бързо се предвижва, най-бързо пренася топката в предно поле и много добре си движи топката в нападение.

Ако мога да кажа нещо положително за нашия отбор е, че на моменти в третата и четвъртата част напълно отговорихме на техния стил и с наша агресивна игра успяхме да се държим на около 10 точки в резултата. Но това не ни помогна. Вината е изцяло в нас."

Старши-треньорът допълни още, че тези загуби наистина много им тежат. Имат желанието да играят плейоф и турнир за Купата на България, така че всеки мач играят за победа.