Шеста победа за Рилски спортист в НБЛ

08.01.2017 18:57

Рилски спортист започна с победа новата 2017-та година след силен мач над Ямбол при крайното 102-90.

Така самовковци вече са с баланс от 6 победи и 6 загуби и се намират на трета позиция във временното класиране на НБЛ. За гостите от Ямбол пък това бе осма загуба при само три успеха от началото на сезона.

Рилски спортист започна срещата с бърза серия 8-2 след 2 минути игра. Последваха 6 безответни точки за гостите от Ямбол и резултатът бе изравнен за 8-8. В следващите минути самоковци поддържаха минимална преднина, но след 3 последователни тройки на Ямбол, разликата бе стопена до 1 точка при 25-24.

Така до края на частта момчетата на Петър Петров се движеха съвсем близо до съперника и след първите десет минути игра резулаттът бе 33-29 в полза на Рилски спортист.

Втората четвърт отново започна по-убедително за домакините от Самоков, които се погрижиха преднината им бързо да стане 9 точки при 43-34. Поредица от грешки след това от страна на ямболии, дадоха възможност на Рилецо да натрупа лесни точки на сметката си като разликата стана цели 15 точки при 51-36. Така до почивката Рилецо поддържаше комфортната си преднина и на полувремето тя бе 10 точки при 55-44.

След завръщането си на терена самоковци контролираха изцяло положението на игрището, но в края на третата четвърт ямболии показаха характер и след няколко успешни атаки успяха да намалят изоставането си на две точки при 68-70. След това обаче домакините отново направиха аванса си двуцифрен. В оставащите минути от срещата Ямбол се опита да противодейства, но Рилецо успя да удържи и така се поздрави с първата си победа за 2017-та година.

Тимът на Петър Петров записа точка повече от грешки на съперника за 22-21. В подкошието обаче самоковци имаха предимство от 6 точки за 40-34. С 9 точки повече оимаха домакините и при борбата в нападение за 18-9. Рилски спортист бе по-добър и при бързата атака, където момчетата вкараха 16 точки срещу 7 за ямболии. Резервните състезатели на Людмил Хаджисотиров се отчетоха с общо 27 точки, а тези на Петър Петров само със 17.

За победителите над всички бе новото попълнение на отбора Ди Джей Шелтън, който в дебютния си мач направи дабъл дабъл от 33 точки и 12 борби. След него много добре се представи Еван Броинсма с 19 точки. Капитанът Йордан Бозов се отчете с 14 точки, а другият американецът Тони Удс също направи добро впечатление с 11 точки и 4 борби. Николай Стоянов пък добави 10 точки.

За Ямбол най-полезен отново бе Венцислав Петков, който записа дабъл-дабъл от 25 точки и 10 асиситенции. Николай Върбанов наниза 16 точки и овладя 8 борби, а с по 10 точки се отчетоха Станислав Говедаров и Цветослав Острев.

Ето какво споделиха треньорите и играчите след мача:

Людмил Хаджисотиров /старши-треньор на Рилски спортист/: "Имахме проблеми в защита по няколко причини. От много малко време се готвим с основните принципи, които използваме с новите играчи. Очевидно е, че те в нападение са талантливи, но ще ни трябва време да се сработим в защита. Получихме 13 тройки от отбора на Ямбол. Играят без напрежение и така се вкарва много. Смятам, че имаме потенциал нещата да станат много по-добре. Ще трябва всеки един от играчите да се подобри. Тони Удс е изкълчен глезен и днес се опита каквото може да направи, но когато е здрав напълно смятам, че ще е доста различен. Най-важното е, че започваме новата година с победа. Надявам се така да продължим."

Петър Петров /старши-треньор на Ямбол/:" Имахме голямо желание да се върнем в мача. Не сме в най-доброто си здравословно състояние, но смятам, че се представихме добре, с изключение на някои елементи като овладяването на топката. Отборът на Самоков успя да овладее повече борби в нападение от нас, което е сериозно. Не разчитаме основно на тройките си, този мач така се случи. Смятам, че в тази среща имаме доста добър процент в подкошието, където Николай Върбанов и Стоян Петков изиграха добре ситуациите. Когато даденото положение те притиска, просто трябва да стреляш. Някой път успяваме, друг път не - това е част от играта.

Ди Джей Шелтън /Рилски спортист/:" Имах два много добри дни за тренировки със съотборниците ми. Добре се климатизирах и се забавлявах на терена. Вълнувам се и очаквам с нетърпение остатъка от сезона.

Преди мача си казахме, че трябва да играем със сърце и да започнем годината с победа. Искам да благодаря на моите съотборници, че ме намираха и ми подаваха, нямаше да го направя без тях. Чувствам се много комфортно, като у дома си."

Венцислав Петков /Ямбол/:"В нападение мисля, че днес показахме добра игра. В защита обаче не се представихме добре и от там дойде и разликата накрая. Не успяхме да се справим с техния нов играч. "

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков