Берое с категорична победа над Спартак Плевен

07.01.2017 21:28

Берое записа деветата си поведа в първенството над Спартак Плевен с цели 31 точки разлика. Така старозагорци остават на втора позиция във временното класиране с баланс от 9 победи и 3 поражения. За Спартак Плевен пък това бе шеста загуба от началото на сезона и след тази среща е на шесто място с актив 5-6.

Беройци започнаха мача по-убедително и още в самото начало разликата стана двуцифрена при 13-2. Домакините контролираха изцяло ситуацията на терена и така първата четвърт завърши при резултат 22-11 в тяхна полза.

През втората част гостите от Плевен показаха характер и след няколко успешно реализирани атаки се доближиха само на 7 точки от противника при 38-37 на полувремето.

Отборът на Любомир Минчев се завърна още по-амбициран на игрището след кратката пауза и бързо реализира ударна серия 17-3. С това добро представяне на домакините разликата нарастна до 20 точки, а плевенчани не успяха да противодействат и да постигнат обрат. В оставащите десети минути положението на терена остана непременено за крайното 96-65, с което беройци се поздравиха със заслужен успех.

Старозагорци успяха да отбележат 22 точки от грешки на противника срещу едва 9 за Спартак Плевен. 18 повече бе преднината на домакините в подкошието за 48-30. При борбата в нападение старозагорци имаха 12 точки, а плевенчани само 3. От бързата атака момчетата на Любомир Минчев вкараха общо 18 точки срешу едва 6 за гостите от Плевен. Резервните състезатели на домаките се отчетоха с 39 точки, а тези на Александър Дяковски с 23 точки.

За победителите над всички бе Брандис Рос с 19 точки, 5 борби и 5 асиситенции. След него добро включване направи Шейн Гибсън , който се разписа с 14 точки, 5 борби и 4 асистенции. Степан Тешия допринесе с 13 точки, а Арън Джоунс с 12.

За Спартак Плевен най-полезен бе Милован Савич с 14 точки. По 11 реализираха Герасим Николов и Александър Груев (8 асистенции).

Следващата седмица Берое почива, а Спартак Плевен приема у дома Рилски спортист.

Ето и какво споделиха треньорите след края на срещата:

Любо Минчев /старши-треньор на Берое/: "Смятам че бяхме концентрирани. От самото начало почнахме така, само във втората четвърт имаше спад в играта в нападение. Тогава не взехме правилни решения, не играхме толкова добре и в защита. Дадохме им възможност да се върнат в мача. Третата четвърт обаче започнахме много добре, в първите пет минути резултата е 19:5 в наша полза, там успяхме да ги пречупим. Мисля че това беше ключово – че започнахме изключително концентрирано и в началото на мача, и в третата четвърт. Все още нямам яснота кога Пламен Алексиев ще бъде готов, но няма да е за мача от Балканската лига във вторник. Той направи опит да тренира, но отново почувства болка в петата. Тепърва предстои да решим как ще бъде лекуван, явно това, което до сега му беше прилагано като лечение не дава резултат.  Днес Брандис игра много добре, въпреки че моята цел не беше да оставям някой да вкара повече точки. За мен е добре, че успяхме да съхраним играчите, може би само Аарън Джоунс игра повече минути. А това е важно, защото стартираме един цикъл от мачове във вторник и събота и е добре да нямаме играч, който да е на терена прекалено дълго време. Смятам че като цяло днес, с някои изключения, всички се включиха добре. На моменти имаше само някои издънки в защита, но като цяло съм доволен. "

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Изиграхме ужасно първо полувреме, но на почивката изоставахме само със седем точки. Те можеха и да са по-малко, но в последните две нападения допуснахме два фаула и ги изиграхме ужасно иначе можеше разликата да е още по-малка. Не съм вярвал обаче че ще изиграем такова катастрофално второ полувреме и специално третата част. Просто Берое ни надигра най-вече  с тяхната агресия, физически и атлетически. От там дойде голямата разлика между двата отбора. Ние изглеждахме, че изоставаме постоянно от тях. Берое играе доста агресивно, постоянно са на ръба на фаула. Честитя им победата и им желая успех, те днес тотално ни надиграха. Това без никакво съмнение бе най-слабият ни мач от много време насам. Амбициите ни този сезон са да се подобряваме, да играем от мач на мач все по-добре. За разлика от други отбори ние няма да правим промени с привличането на нови състезатели. Ще си останем в този състав и ще се опитаме да разгърнем потенциала му на максимум и докъдето стигнем."

Един ден в маратонките на... Мартин Дурчев

28.04.2017 20:54

В рубриката "Един ден в маратонките на ..." екипът на НБЛ Виваком ви представя крилото на БК Балкан - Мартин Дурчев

Ясни са реферите за втората четвъртфинална среща в НБЛ Виваком

28.04.2017 10:47

Изтеглен бе жребият за съдийските наряди за втория кръг от четвъртфиналите на НБЛ Виваком

Рилски спортист поведе в четвъртфиналната серия срещу Балкан след драма в Самоков

27.04.2017 21:39

Рилски спортист успя да измъкне победата над Балкан след продължение при крайното 81-79

1-0 за Берое след старта на четвъртфиналите

27.04.2017 21:09

Беройци се наложиха над Спартак Плевен на собствен терен при финалното 81-69

Академик Бултекс 99 поведе в серията от четвъртфиналите срещу Черно море Тича

27.04.2017 20:48

В първия мач от четвъртфиналите Академик Бултекс 99 зарадва своята публика с победа при крайното 91-73

Лукойл Академик е на победа от полуфинал

27.04.2017 20:04

Лукойл Академик с убедителна първа победа за старта на четвъртфиналите при крайното 109-71

Видео стрийм на три срещи от четвъртфиналите в НБЛ Виваком

27.04.2017 16:26

На живо чрез видео стрийм ще се предават три от срещите от четвъртфиналните плейофи

Промяна на началния час на среща от четвъртфиналите в НБЛ

26.04.2017 20:36

Промяна на началния час на втората четвъртфинална среща между БК Ямбол и БК Лукойл Академик

Лидерите на редовния сезон

26.04.2017 11:10

Крайното класиране в таблицата след финала на редновния сезон в НБЛ Виваком и индивидуалните постижения на състезателите

Решенията на ДАС след последния 27-и кръг от редовния сезон на НБЛ Виваком

25.04.2017 13:31

ДАС наказва с глоби отборът на Академик Бултекс 99, старши-треньорът на Балкан - Небойша Видич. Освен с глоби играчите Арън Джоунс (Берое) и Станимир Маринов (Балкан) се наказват и с лишаване от състезателни права за една среща.

24.04.2017 14:08

Божидар Аврамов победи Кирил Райков на финала и заедно с отбора на SBTech вдигна купата на благотворителното състезание на Празничните герои

Програма за четвъртфиналите в НБЛ Виваком

24.04.2017 12:17

Програма за четвърфиналите в НБЛ Виваком

Рилски спортист измъкна победата над пловдивчани за финал на редовния сезон

22.04.2017 21:10

Рилски спортист запази четвъртата си позиция в НБЛ Виваком след труден успех над Академик Бултекс 99 при 83-80

Спартак Плевен наказа Черно море Тича в последния 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 20:36

Спартак Плевен се справи с Черно море Тича и записа 11-тия си успех за края на редовния сезон

Балкан с победа над Берое в края на редовния сезон

22.04.2017 20:28

Балкан завърши редовния сезон с победа като гост над Берое при крайното 79-64

Видео стрийм на две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

Благотворителен баскетболен турнир между компании

21.04.2017 15:42

Баскетболисти в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

3х3 VIVACOM Basketball Tour ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

21.04.2017 15:36

VIVACOM и Националната Баскетболна Лига oрганизират баскетболни турнири 3x3 по време на предстоящите плейофи