Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Трета поредна победа за Академик Бултекс 99

12.11.2016 21:30

Академик Бултекс 99 записа трети успех след като надви Левски с 22 точки разлика за крайното 98-76. Отборът има и едно поражение от началото на сезона. Тимът на Мануел Марков пък има вече четири загуби и една победа.

Пловдивчани започнаха мач ударно със серия 12-2 и до края на първата част имаха значителна преднина пред своите съперници в синьо. Така първите десет минути завърпиха при резулатат 25-17 в полза на домакините.

През втората част преднината на Академик Бултекс 99 продължи да расте като на почивката тя дотигна цели 20 точки и таблото светна при 51-31.

След завръщането си от съблекалните домакините продължиха да контролират мача, а авансът им достигна 26 точки, при което и третата четвърт бе в тяхна полза. В заключителните десет минути Левски се мобилизира и се опита да намали изоставането си, но пловдивчани не се даваха лесно и запазиха комфортната си преднина до края на мача. Така тимът на Асен Николов заслужено се поздрави с успех.

Академик Бултекс 99 записа 24 точки от грешки на противника, а Левски с 4 по-малко. Две точки бе предимството на домакините в подкошието за 48-46. При борбата в нападение обаче Левски показа превъзходството си като се отчете със 16 точки, а пловдивчани само с 6.

При бързата атака Академик Бултекс 99 имаше 8 точки преднина за 23-15.

За победата на тимът от Пловдив най-резултатен стана Джордан Семпъл, който завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби. Шакир Смир реализира 20 точки, а Оскар Белфийд добави 18, като и двамата имаха по 4 борби.

За Левски най-полезен бе Павел Иванов, който се разписа с 20 точки и 4 асистенции. След него много добре се представи Станислав Славейков с 15 точки и 5 борби. По 12 пък отбелязаха Кирил Райков и Евгени Хаджирусев.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 гостува на Ямбол, а Левски посреща на свой терен Балкан.