Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

5 от 5 за Лукойл в НБЛ Виваком

12.11.2016 21:04

Лукойл Академик постигна очаквана пета поредна победа в НБЛ Виваком след като се наложи над Ямбол с 91-69 като домакин в Правец.
Шампионите на България останаха на 9 точки разстояние от това да минат гросмайсторската граница на 100-те отбелязани точки - нещо, което направиха още на старта на лигата, срещу Академик Бултекс със 104-66 отново пред своя публика.
Още в началото на срещата гостите от Ямбол успяха да поведат с 8 точки след като показаха по-добро и мобилизирано нападение. В последните три минути обаче "студентите" взеха нещата в свои ръце като реализираха бърза серия 11-2 и вече имаше преднина. Частта приключи само точка разлика за Лукойл Академик при 20-19.
Втората четвърт също бе равностойна, но моментът в който шампионите дръпнаха с 8 точки, а Ямбол намали темпото. Въпреки това на полувремето домакините водеха само с 5 точки при 44-39. През третата част момчетата на Тони Дечев започнаха да наваксват и за отрицателно време след бърза серия 14-0, ситуацията на терена бе различна. Най-атрактивните изяви бяха изявите на Павлин Иванов, който избухна с две красиви забивки и  тази четвърт приключи при 72-51 в полза на Лукойл Академик. А в заключителните 10 минути мачът просто се доиграваше.
По 11 точки си размениха двата отбора от грешките на другия. С 10 повече бе Лукойл Академик в подкошието за 50-40. При борбата в нападение и бързата атака силите бяха почти изравнени, но резервните състезатели на шампионите се разписаха с общо 41, а тези на гостите отбелязаха едва 22.
Срещу Ямбол най-резултатен за Лукойл стана Христо Захариев с 20 точки. Националът показа успеваемост в стрелбата от близко и средно разстояние от над 70% - 10/14. 15 точки добави още един играч на мъжкия ни държавен тим - Павлин Иванов. Броени дни след като се сгоди за дългогодишната си приятелка Рената Чолакова роденият в града край река Тунджа баскетболист демонстрира мерник, точен като бръснач.
От легионерите на Академик над всички бе словенецът Саша Загорац с 13 точки. В подкошието властелин на борбата се оказа Денис Агре с 14 овладени топки.
За гостите от Ямбол много силен двубой изнесе Николай Върбанов, но неговите 20 точки и 10 борби не стигнаха на отбора, в който центърът се завърна тази есен. Още с 12 точки се отчете гардът Венцислав Петков.
В следващия кръг в НБЛ Виваком Лукойл Академик се насочва към Плевен. На 19 ноември момчетата на Тони Дечев гостуват на четвъртия в крайното класиране на шампионата у нас през изминалия сезон Спартак. Преди това обаче "студентите" имат много отговорна задача на европейската сцена - домакинство на Стяуа. Срещата с 21-кратния първенец на Румъния е от група F на ФИБА Къп и е в сряда (16 ноември) в Ботевград.