Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Балкан зарадва феновете си с първа победа

12.11.2016 20:22

Балкан записа първата си победа от началото на сезон 2016/2017 след като се представи по-убедително на терена от Черно море Тича и достигна до 30 точки разлика във второто полувреме.
Варненци пък продължават без победа след пет срещи.

Мачът започна равностойно за двата отбора, но след три минути игра Балкан излезе напред с 4 точки за 11-7. Бързата атака на балканци и забивка на Ивко Ивков увеличи разликата на 6 точки след пет минути игра. Гостите от Варна се бореха упорито, но в края на частта изоставането им бе 12 точки при 26-14.

През втората четвърт домакините отново имаха по-голям успех, като продължаваха да трупат точки на сметката си. Играчите на Спас Натов се опитваха да противодействат , но след силно включване на Николай Маринов от линията за три точки разликата стана цели 20. В края на частта Ивко Ивков довърши започнатото от съотборника си и на почивката таблото показваше 51-27.

След завръщането си на терена балканци продължиха да се представят по-добре в нападение и разликата бързо нарасна до 30 точки при 60-30. В следващите минути Балкан поддържаше комфортната си преднина, а Черно море Тича не успя да отговори подобаващо и да промени положението на игрището.

Две минути преди края на частта обаче последваха две успешни тройки за гостите и разликата падна на 20 точки при 61-41.  В оставащото време от третата четвърт двата отбора си размениха по няколко коша, но това не повлия на резултата и след 30 минути игра резултатът бе 66-46 в полза на домакините.

В заключителната част Черно море Тича се бори до край, за да намали изоставането си и след няколко успешно реализирани атаки разликата падна на 12 точки при 81-68, но до последния съдийски сигнал оставаше само една минута и мачът приключи при 81-75. Така отборът на Небойша Видич успя да вземе първата си победа от началото на новия сезон.

Ботевградчани реализираха 28 точки от грешки на противника, а гостите от Варна само 7. В подкошието силите бяха почти изравнени като Балкан имаше само 4 точки повече при 38-34. От бързата атака балканци записаха 12 точки, а Черно море Тича 7. Резервните състезатели на Небойша Видич вкараха общо 29 точки, а тези на Спас Натов с 4 по-малко.

За победата на Балкан най-много допринесе Михайло Секулович, който завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 14 борби. След него с 12 точки приключи Кон Вос,  а Амин Хот и Ивко Ивков добавиха по 11.

За Черно море Тича най-полезен бе Александър Янев с 15 точки. Мърцан Мъркович реализира 13, а Антон Диков и Никола Джурич се отчетоха с по 12.

В следващият кръг на 19.11. 16 г. (събота) Балкан гостува на Левски, а Черно море Тича почива.

В състава на домакините този мач липсваше Джейкъб Холмън, който неочаквано за всички е решил да напусне отбора без да се свърже с треньорския щаб и съотборниците си. Очаква се ръководството на Балкан да предприеме съответните мерки и да потърси негов заместник в най-скоро време.

От трибуните на "Арена Ботевград" мачът изгледа и бившият игра на "зелено-белите" Вукота Павич. Той бе дошъл в Ботевград , за да подкрепи своя добър приятел Михайло Секулович.