Берое отива на полуфинал срещу Черно море Тича

02.05.2017 20:59

Берое си осигури място на полуфиналите в НБЛ Виваком след като отстрани Спартак Плевен в четвъртфиналната серия при финалното 105-79.

Срещата започна по-убедително за домакините, които благодарение на Омари Гудул бързо успяха да излязат напред. Така в края на първата четвърт резултатът бе 23-12 в полза на беройци.

Авасът на страозагорци продължи да расте след чудесни изяви на Тихомир Желеч при четири минути игра от началото на втория период. разликата достигна почи 20 точки когато възпитаниците на Александър Дяковски се събудиха и благодарение на Мартин Маринов разликата бе стопена до 12 точки. В края на частта тройка на Милован Савич намали още изоставането на гостите, но сле грешки и от двата отрбора, на полувремето беройци се оттеглиха при резултат 47-36.

Третият период започна с изключителна тройка на капитана Александър Груев, с което разликата падна под 10 точки. Гостите от Плевен не успяха да се измъкнат и да стопят пасива си до край и при оставащи три минути от частта Берое направи силна серия 12-0, с което разликата в тяхна полза се учеличи до 22 точки.

В последната десетка домакините продължиха с добрите си изяви, а Спартак Плевен не намери сили да се върне в мача. Въпреки, че се бориха до края гостите не успяха да се спрат Берое и така тимът на Любомир Минчев стана следващия полуфиналист в НБЛ Виваком.

Старозагорци записаха 14 точки от грешки на противника срещу 9 за гостите от Плевен. В подкошието отночо беройци имаха значително предимство за 42-22. При борбата в нападение домакините имаха аванс от 7 точки за 20-13. От бързата атака също бяха по-добри с разлика от цели 21 точки при 25-4. Резервните играчи на Любомир Минчев се отчетоха с 49 точки, а тези на Александър Дяковски само с 23.

За победителите най-полезни с 20 точки бяха Брандис Рос и Тихомир Желев. След тях 18 точки и 8 борби остави на сметката си Омари Гудул. Пламен Алексиев реализира 12, а Арън Джоунс добави 11.

За Спартак Плевен над всички с 19 точки бе Мартин Маринов. С дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби приключи Милан Савич, а с 10 точки се отчете Александър Груев.

Ето и какви бяха отзивите след срещата:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/: "Доминирахме от началото до края. Имаше само един момент в третата част, в който можеше нещата да се обърнат. Радвам се, че го преодоляхме и в четвъртата част всичко вече беше ясно. Самият съперник се беше отказал, защото беше ясно, че при такава разлика няма как да се обърнат нещата. Смятам, че се случи логичното и закономерното. Миналата година отборът не беше тренирал нормално, в продължение на 25 дни не бяхме тренирали 5 на 5, имахме контузени и болни. Самият факт, че Спартак след нас не спечелиха нито един мач говори, че не те са били силни, а ние бяхме слаби. Що се отнася до съперника за полуфиналите този сезон – класирането за тази фаза на Черно море е доста добър успех за тях. Ще бъдат под еуфорията, това е добре за тях. Ние трябва да се концентрираме, искам играчите ми да подходят сериозно. Не бива предварително да говорим за финал. Най-важното е да сме здрави, защото си имахме проблеми в последните дни – Шейн не тренира два дни и днес не беше на познатото ниво. А докъде ще стигнем, ще видим."

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Играта в нападение определено не ни се получи. Поздравявам отбора на Берое, заслужено продължават напред. За мен ще бъде огромна изненада, ако те не са следващия шампион на България."

Тихомир Желев /Берое/: "Да, изглеждахме много убедителни, но не беше чак толкова лесно. Спартак Плевен играят освободено и колкото и добре да играеш срещу тях те винаги могат да се върнат в мача. Направиха го и в този двубой когато вкараха няколко тройки. Ние обаче не им позволихме повече от това. Аз лично не съм изненадан, че следващият ни съперник е Черно море. Очаквах точно това. Щом са спечелили срещу Академик Бултекс обаче в никакъв случай не може да се каже, че ще бъдат по-лесен съперник за нас. Със сигурност обаче е по-добре, че започваме с два мача у дома."

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков

Самоков посреща 3 в 1 баскет уикенд

09.06.2017 14:07

Баскетболен уикенд в Самоков

Един ден в маратонките на... Милен Костов

30.05.2017 21:22

В рубриката "Един ден в маратонките на ..." екипът на НБЛ Виваком ви представя гардът на Ибенбюрен - Милен Костов

Обзор на събитията след сезон 2016/2017

30.05.2017 13:56

Приключи сезон 2016/2017 в Националната баскетболна лига - мъже

Лукойл Академик отново завоюва златото в НБЛ Виваком

29.05.2017 20:48

Лукойл Академик отново е шампион на България след тежка финална серия срещу Берое

28.05.2017 17:46

Интересен сблъсък за първото място предложи втория турнир от 3х3 Vivacom Basketball Tour в Ботевград

Ясни са реферите за четвъртата финална среща между Берое и Лукойл Академик

28.05.2017 15:48

Изтеглен не жребият за съдийския наряд за четвъртата финална среща между Берое и Лукойл Академик

Берое се наложи над Лукойл Академик и серията за златото продължава

27.05.2017 20:04

Берое надигра Лукойл Академик в третата финална плейофна серия при крайното 74-64 и очаква следващия мач на свой терен

Решенията от последното заседание на ДАС

26.05.2017 18:38

ДАС наказва с глоби старши-треньора на БК Берое - Любомир Минчев, старши-треньора на БК Лукойл Академик - Тони Дечев и състезателите Брандис Рос (Берое) и Филип Дедиер (Черно море Тича)

Ботевград е следващата спирка от 3x3 турнира на България

26.05.2017 13:25

Ботевград посреща посреща следващия кръг от 3х3 първенството на България

Ясни са реферите за третата финална среща между Берое и Лукойл Академик

26.05.2017 11:56

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за третата финална плейофна среща между Берое и Лукойл Академик

Лукойл Академик е на победа от защита на титлата в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:48

Лукойл Академик се наложи и във втората финална среща срещу Берое и поведе с 2-0 в серия за златото

Рилски спортист взе бронза в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:36

Рилски спортист завоюва бронза след втори успех във финалната плейофна серия срещу Черно море Тича с 94-62

Видео стрийм на срещата Черно море Тича - Рилски спортист

24.05.2017 11:54
На живо чрез видео стрийм от 18:30 ще се предава срещата между Черно море Тича - Рилски спортист
Ясни са реферите за вторите срещи от финалните серии в НБЛ Виваком

23.05.2017 11:59

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за вторите срещи от финалните плейофни серии в НБЛ Виваком