Берое отива на полуфинал срещу Черно море Тича

02.05.2017 20:59

Берое си осигури място на полуфиналите в НБЛ Виваком след като отстрани Спартак Плевен в четвъртфиналната серия при финалното 105-79.

Срещата започна по-убедително за домакините, които благодарение на Омари Гудул бързо успяха да излязат напред. Така в края на първата четвърт резултатът бе 23-12 в полза на беройци.

Авасът на страозагорци продължи да расте след чудесни изяви на Тихомир Желеч при четири минути игра от началото на втория период. разликата достигна почи 20 точки когато възпитаниците на Александър Дяковски се събудиха и благодарение на Мартин Маринов разликата бе стопена до 12 точки. В края на частта тройка на Милован Савич намали още изоставането на гостите, но сле грешки и от двата отрбора, на полувремето беройци се оттеглиха при резултат 47-36.

Третият период започна с изключителна тройка на капитана Александър Груев, с което разликата падна под 10 точки. Гостите от Плевен не успяха да се измъкнат и да стопят пасива си до край и при оставащи три минути от частта Берое направи силна серия 12-0, с което разликата в тяхна полза се учеличи до 22 точки.

В последната десетка домакините продължиха с добрите си изяви, а Спартак Плевен не намери сили да се върне в мача. Въпреки, че се бориха до края гостите не успяха да се спрат Берое и така тимът на Любомир Минчев стана следващия полуфиналист в НБЛ Виваком.

Старозагорци записаха 14 точки от грешки на противника срещу 9 за гостите от Плевен. В подкошието отночо беройци имаха значително предимство за 42-22. При борбата в нападение домакините имаха аванс от 7 точки за 20-13. От бързата атака също бяха по-добри с разлика от цели 21 точки при 25-4. Резервните играчи на Любомир Минчев се отчетоха с 49 точки, а тези на Александър Дяковски само с 23.

За победителите най-полезни с 20 точки бяха Брандис Рос и Тихомир Желев. След тях 18 точки и 8 борби остави на сметката си Омари Гудул. Пламен Алексиев реализира 12, а Арън Джоунс добави 11.

За Спартак Плевен над всички с 19 точки бе Мартин Маринов. С дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби приключи Милан Савич, а с 10 точки се отчете Александър Груев.

Ето и какви бяха отзивите след срещата:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/: "Доминирахме от началото до края. Имаше само един момент в третата част, в който можеше нещата да се обърнат. Радвам се, че го преодоляхме и в четвъртата част всичко вече беше ясно. Самият съперник се беше отказал, защото беше ясно, че при такава разлика няма как да се обърнат нещата. Смятам, че се случи логичното и закономерното. Миналата година отборът не беше тренирал нормално, в продължение на 25 дни не бяхме тренирали 5 на 5, имахме контузени и болни. Самият факт, че Спартак след нас не спечелиха нито един мач говори, че не те са били силни, а ние бяхме слаби. Що се отнася до съперника за полуфиналите този сезон – класирането за тази фаза на Черно море е доста добър успех за тях. Ще бъдат под еуфорията, това е добре за тях. Ние трябва да се концентрираме, искам играчите ми да подходят сериозно. Не бива предварително да говорим за финал. Най-важното е да сме здрави, защото си имахме проблеми в последните дни – Шейн не тренира два дни и днес не беше на познатото ниво. А докъде ще стигнем, ще видим."

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Играта в нападение определено не ни се получи. Поздравявам отбора на Берое, заслужено продължават напред. За мен ще бъде огромна изненада, ако те не са следващия шампион на България."

Тихомир Желев /Берое/: "Да, изглеждахме много убедителни, но не беше чак толкова лесно. Спартак Плевен играят освободено и колкото и добре да играеш срещу тях те винаги могат да се върнат в мача. Направиха го и в този двубой когато вкараха няколко тройки. Ние обаче не им позволихме повече от това. Аз лично не съм изненадан, че следващият ни съперник е Черно море. Очаквах точно това. Щом са спечелили срещу Академик Бултекс обаче в никакъв случай не може да се каже, че ще бъдат по-лесен съперник за нас. Със сигурност обаче е по-добре, че започваме с два мача у дома."

Отговор на контестацията подадена от БК

Отговор на контестацията подадена от БК "Лукойл Академик"

21.09.2017 17:21

Становище за подадената контестация от БК "Лукойл Академик" след срещата за Суперкупата на България на 17.09.2017 г.

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков