Черно море Тича изравни Академик Бултекс 99 в четвъртфиналната серия

29.04.2017 20:00

Черно море Тича победи трудно Академик Бултекс 99 с 85-79 във втората асреща от четвъртфиналния плейоф на НБЛ Виваком. С успеха си варненския тим изравни резултата в серията, а крайният победител от нея ще се определи в третия мач на 2 май (вторник).
За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Никола Джурич и Венелин Христов. Стартовата петица на "Академик Бултекс" бе Оскар Белфийлд, Шакир Смит, Шахид Дейвис, Джордан Семпъл И Васил Бачев.
Първата част на срещата бе много оспорвана. Гостите успяха набързо да поведат със 7-2. Домакините обаче показаха отлична игра и в средата на първата част вече водеха с 8-7. Последваха две изравнявания на резултата при 10-10 и 14-14, но домакините успяха да спечелят първата част с 20-16.
В началото на втората част Черно море Тича отново показа по-добра игра и започна да увеличава преднината си. За разлика от първата четвърт, през втората стрелбата от зоната на три точки на домакините потръгна. За близо 6 минути игра варненци успяха да поведат на два пъти с по 8 точки при 37-29. Черно море Тича спечели втората част с 24-23 и на полувремето водеше с 5 точки за 44-39.
Гостите успяха да обърнат резултата в своя полза в началото на третата част. Те поддържаха преднина от 2-3 точки, но не успяваха да поведат с по-сериозен аванс. Черно море Тича изравни при 56-56, последва още едно равенство при 61-61, а с тройка със сирената на Оскар Белфийлд преди последната част пловдивчани водеха със 64-61.
Домакините показаха характер и много добра игра през последната част. Независимо че изоставаха в резултата в началото на третата част, те успяха да изравнят при 68-68. След нови две равенства домакините поведоха с няколко точки преднина и успяха да я запазят до края за успеха си с 85-79.
Третата решителна среща от плейофната серия е на 2 май в Пловдив.
На почивката на срещата ръководството на БК "Черно море Тича" дари натрупаната сума от 1000 лева от играта при домакинските мачове на отбора за лечението на майката на девическата ни националка по баскетбол Ивона Илиева, която получи лично средствата от изпълнителния директор Борис Стоянов.

Домакините успяха да спечелят 35 борби в мача срещу 33 за гостите. При тройките играчите на Черно море Тича вкараха 9 пъти от 18 опита, докато баскетболистите на Академик Бултекс 99 реализираха 8 тройки от 31 опита. За победителите Никола Джурич завърши с 20 точки, Станислав Цонков с 15 т., о Деян Карамфилов вкара 14 точки и направи 9 асистенции. За гостите Оскар Белфийрд вкара 23 точки, а Джордан Семпъл завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби.

Ето и какво споделиха двамата треньори след двубоя:

Дарин Великов /старши-треньор на Черно море Тича/: „Много съм щастлив, че стигнахме до трети мач в серията срещу втория в редовния сезон. Победихме отбор с толкова много чужденци. Днес наистина мога да кажа, че моите момчета особено във фаза защита играха като гладиатори. Няма как да не похваля отбора си. Изключително съм доволен от желанието и действията ни в защита. Страхотен мач в защита на Вени. Той опази може би най-добрият състезател чужденец в България в момента. Справи се и Антони Диков. Всички в защита свършиха страхотна работа. Ако не бяха непредизвиканите ни грешки, ние щяхме да победим с над 15 точки, което аз го очаквах. Още като бяхме в Пловдив казах,  на момчетата, че имаме още едно ходене до там. Не използвах Мрджан, защото той е в тежко състояние. Няма как да влезе. Не съм човек, който ще тръгне да пуска невъзстановени състезатели. Няма логика един човек, който е невъзстановен и не е тренирал да влиза да играе. Мърджан ще бъде на терена, когато е готов. Знам, че ни предстои един изключително тежък трети мач. Щастлив съм, че това, което обещах преди един месец се вижда. „Черно море" е различен и ще има роля в плейофите. Тогава много малко хора ми вярваха. Надявам се днес да са се уверили, че работим страхотно в последните 30 дни. Ние сме и в много добро физическо състояние. Подготовката ни бе насочена в тази посока. Очакваше се да има 3 мача. Аз смятам, че във вторник физическото ни състояние ще бъде на ниво".

Асен Николов /старши-треньор на Академик Бултекс 99/:  „Поздравявам отбора на Варна. Бяха опрени до стената. Заслужено спечелиха. Бяха много агресивни. Мачът, според мен, се реши 2-3 минути преди края на четвъртата част. Взехме някои грешни решения в нападение. Допуснахме след една наша тройка много лесно да ни върнат тройка на Цонков. Допуснахме грешка там и чисто в психологически план се загуби мачът. Със сигурност ще има напрежение в третия двубой и върху двата отбора. Повечето напрежение ще е върху нас, тъй като влязохме като фаворити в тази серия. Смятам, че ще се справим и ще преодолеем отбора на Варна".

Лукойл Академик е на победа от защита на титлата в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:48

Лукойл Академик се наложи и във втората финална среща срещу Берое и поведе с 2-0 в серия за златото

Рилски спортист взе бронза в НБЛ Виваком

24.05.2017 20:36

Рилски спортист завоюва бронза след втори успех във финалната плейофна серия срещу Черно море Тича с 94-62

Видео стрийм на срещата Черно море Тича - Рилски спортист

24.05.2017 11:54
На живо чрез видео стрийм от 18:30 ще се предава срещата между Черно море Тича - Рилски спортист
Ясни са реферите за вторите срещи от финалните серии в НБЛ Виваком

23.05.2017 11:59

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за вторите срещи от финалните плейофни серии в НБЛ Виваком

Рилски спортист поведе в серията за бронза

22.05.2017 21:17

Рилски спортист надигра Черно море Тича със 102-82 и поведе в серията за бронза

Лукойл поведе с 1-0 в серията за златото в НБЛ Виваком

22.05.2017 20:48

Лукойл Академик записа първи успех от финалната серия срещу Берое при крайното 96-81

Пловдив има своя нов стрийтбол шампион

22.05.2017 16:54

Огромен успех след откриването на 3x3 баскетболния турнир в Пловдив

Видео стрийм на срещата Рилски спортист - Черно море Тича

21.05.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предава първата среща от сблъсъка за трето място в НБЛ Виваком

Ясни са реферите за първите две срещи от финалните серии в НБЛ Виваком

21.05.2017 12:01

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за първите две срещи от финалните плейофни серии в НБЛ Виваком

Един ден до старта на българското стрийтбол първенство

19.05.2017 11:03

На 20 май 2017 г. (събота) започва българското стрийтбол първенство, а първият домакин на състезанието ще бъде Пловдив

Лукойл Академик на 16-ти пореден финал

17.05.2017 20:13

Лукойл Академик отиват на финал срещу Берое след като затвориха полуфиналната серия при 3-2

Ясни са реферите за петата полуфинална среща между Лукойл Академик и Рилски спортист

16.05.2017 15:19

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за петата полуфинална среща между Лукойл Академик и Рилски спортист

Решенията от последното заседание на ДАС

15.05.2017 17:25

ДАС наказва с глоби отборът на Рилски спортист, Председателя на БК Рилски спортист и състезателите Еван Бруинсма (Рилски спортист) и Николай Стоянов (Рилски спортист)

Лукойл Академик прати полуфиналната серия да се решава в Правец

13.05.2017 19:56

Лукойл Академик наигра съперника си в полуфиналите с 80-66 и изпрати серията да се решава в Правец

Ясни са реферите за четвъртата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

12.05.2017 17:07

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за четвъртата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

12.05.2017 12:45

ДАС наказва с глоби отборът на Черно море Тича, старши-треньора на Черно море Тича - Дарин Великов и играча Брандис Рос (Берое)

Рилски спортист поведе в серията срещу Лукойл Академик

11.05.2017 20:10

Самоковци записаха втора победа в полуфиналите срещу Лукойл Академик при крайното 90-86

Берое е първият финалист в НБЛ Виваком

10.05.2017 19:56

Берое спечели и третата полуфинална среща срещу Черно море Тича и отива на третия си финал за този сезон

Ясни са реферите за третата полуфинална среща между БК Рилски спортист и БК Лукойл Академик

10.05.2017 12:25

Изтеглен бе жребият за съдийския наряд за третата полуфинална среща между Рилски спортист и Лукойл Академик

10.05.2017 09:19

ДАС наказва с глоби отбора на Черно море Тича, старши-треньора на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров и състезателите Веселин Георгирев (Черно море Тича), Арън Джоунс (Берое), Герасим Николов (Спартак Плевен), Еван Бруинсма (Рилски спортист) и Травис Даниелс (Балкан)