Черно море Тича изравни Академик Бултекс 99 в четвъртфиналната серия

29.04.2017 20:00

Черно море Тича победи трудно Академик Бултекс 99 с 85-79 във втората асреща от четвъртфиналния плейоф на НБЛ Виваком. С успеха си варненския тим изравни резултата в серията, а крайният победител от нея ще се определи в третия мач на 2 май (вторник).
За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Никола Джурич и Венелин Христов. Стартовата петица на "Академик Бултекс" бе Оскар Белфийлд, Шакир Смит, Шахид Дейвис, Джордан Семпъл И Васил Бачев.
Първата част на срещата бе много оспорвана. Гостите успяха набързо да поведат със 7-2. Домакините обаче показаха отлична игра и в средата на първата част вече водеха с 8-7. Последваха две изравнявания на резултата при 10-10 и 14-14, но домакините успяха да спечелят първата част с 20-16.
В началото на втората част Черно море Тича отново показа по-добра игра и започна да увеличава преднината си. За разлика от първата четвърт, през втората стрелбата от зоната на три точки на домакините потръгна. За близо 6 минути игра варненци успяха да поведат на два пъти с по 8 точки при 37-29. Черно море Тича спечели втората част с 24-23 и на полувремето водеше с 5 точки за 44-39.
Гостите успяха да обърнат резултата в своя полза в началото на третата част. Те поддържаха преднина от 2-3 точки, но не успяваха да поведат с по-сериозен аванс. Черно море Тича изравни при 56-56, последва още едно равенство при 61-61, а с тройка със сирената на Оскар Белфийлд преди последната част пловдивчани водеха със 64-61.
Домакините показаха характер и много добра игра през последната част. Независимо че изоставаха в резултата в началото на третата част, те успяха да изравнят при 68-68. След нови две равенства домакините поведоха с няколко точки преднина и успяха да я запазят до края за успеха си с 85-79.
Третата решителна среща от плейофната серия е на 2 май в Пловдив.
На почивката на срещата ръководството на БК "Черно море Тича" дари натрупаната сума от 1000 лева от играта при домакинските мачове на отбора за лечението на майката на девическата ни националка по баскетбол Ивона Илиева, която получи лично средствата от изпълнителния директор Борис Стоянов.

Домакините успяха да спечелят 35 борби в мача срещу 33 за гостите. При тройките играчите на Черно море Тича вкараха 9 пъти от 18 опита, докато баскетболистите на Академик Бултекс 99 реализираха 8 тройки от 31 опита. За победителите Никола Джурич завърши с 20 точки, Станислав Цонков с 15 т., о Деян Карамфилов вкара 14 точки и направи 9 асистенции. За гостите Оскар Белфийрд вкара 23 точки, а Джордан Семпъл завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби.

Ето и какво споделиха двамата треньори след двубоя:

Дарин Великов /старши-треньор на Черно море Тича/: „Много съм щастлив, че стигнахме до трети мач в серията срещу втория в редовния сезон. Победихме отбор с толкова много чужденци. Днес наистина мога да кажа, че моите момчета особено във фаза защита играха като гладиатори. Няма как да не похваля отбора си. Изключително съм доволен от желанието и действията ни в защита. Страхотен мач в защита на Вени. Той опази може би най-добрият състезател чужденец в България в момента. Справи се и Антони Диков. Всички в защита свършиха страхотна работа. Ако не бяха непредизвиканите ни грешки, ние щяхме да победим с над 15 точки, което аз го очаквах. Още като бяхме в Пловдив казах,  на момчетата, че имаме още едно ходене до там. Не използвах Мрджан, защото той е в тежко състояние. Няма как да влезе. Не съм човек, който ще тръгне да пуска невъзстановени състезатели. Няма логика един човек, който е невъзстановен и не е тренирал да влиза да играе. Мърджан ще бъде на терена, когато е готов. Знам, че ни предстои един изключително тежък трети мач. Щастлив съм, че това, което обещах преди един месец се вижда. „Черно море" е различен и ще има роля в плейофите. Тогава много малко хора ми вярваха. Надявам се днес да са се уверили, че работим страхотно в последните 30 дни. Ние сме и в много добро физическо състояние. Подготовката ни бе насочена в тази посока. Очакваше се да има 3 мача. Аз смятам, че във вторник физическото ни състояние ще бъде на ниво".

Асен Николов /старши-треньор на Академик Бултекс 99/:  „Поздравявам отбора на Варна. Бяха опрени до стената. Заслужено спечелиха. Бяха много агресивни. Мачът, според мен, се реши 2-3 минути преди края на четвъртата част. Взехме някои грешни решения в нападение. Допуснахме след една наша тройка много лесно да ни върнат тройка на Цонков. Допуснахме грешка там и чисто в психологически план се загуби мачът. Със сигурност ще има напрежение в третия двубой и върху двата отбора. Повечето напрежение ще е върху нас, тъй като влязохме като фаворити в тази серия. Смятам, че ще се справим и ще преодолеем отбора на Варна".

Отговор на контестацията подадена от БК

Отговор на контестацията подадена от БК "Лукойл Академик"

21.09.2017 17:21

Становище за подадената контестация от БК "Лукойл Академик" след срещата за Суперкупата на България на 17.09.2017 г.

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков