Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Балкан отказа Черно море Тича и спря негативната си серия

25.03.2017 19:53

Ботевградчани се справиха с Черно море Тича и записаха десетата си победа в НБЛ Виваком при крайното 94-71 и така остават на пета позиция във временното класиране. Варненци пък са осми с актив 5-16.

Срещата започна равностойно за двата отбора, но след три последователни тройки Балкан поведе при 13-4 след четири минути игра в "Арена Ботевград". Гостите от Варна успяха да намалят изостването си, но след тройка на Александър Илиев резултатът бе 17-8 при остващи 2 минути до края на частта. След като ботевградчани направиха разликата двуцифрена при 24-13, в края на първата четвърът Черно море Тича стопи пасива си на 7 точки при 24-17.

През втория период гостите се мобилизираха и намалиха на 5 точки изостването си за 21-26. Четири минури преди голямата почивка разликата бе само 3 точки при 30-27 за домакините. Чудесно включване на Александър Илиев и Станимир Маринов в края на частта и резултатът бе 40-29. Така на полувремето таблото показваше 42-29 в полза на Балкан.

След завръщането си на терана възпитаниците на Небойша Видич реализираха бърза серия 7-0 и разликиката отново стана двуцифрена при 49-29. Въпреки, че "моряците" се опитваха да проводействат, след 30 минути игра в "Арена Ботевград" домакините имаха преднина от 25 точки при 69-44.

Заключителните десет ботевградчани продължиха с отличното си нападение и при оставащи шест минути до края на срещата и две тройки на Николай Маринов резултатът бе 79-48. Играчите на Черно море Тича не намериха верния път да отговорят на съперника си и пасива им продължваше да се увеличава като в края на срещата стигна до 23 точки при финалното 94-71.

Балкан успя да реализира 11 тройки от 27, а варненци само 2 от 17 опита. В подкошието гостите имаха аванс от 2 точки за 50-48. При борбата в нападение обаче домакините имаха предимство от 12 точки за 18-6. По 33 точки отбелязаха резервните състезатели и двата отбора.

За победата на Балкан над всички с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби бе Травис Даниел. 16 плюс 10 борби се отчете Михаило Секулович, а 13 на сметката си записа Станимир Маринов. След него 11 добави и Душан Цветкович.

За гостите от Варна най-резултатен бе Никола Джурич, които приключи с 27 точки и 7 борби. Другият играч с двуцифрен актив бе капитанът на "моряците" Станислав Цонков, който наниза 17 точки.

В следващия 24-ти кръг на НБЛ Виваком Балкан посреща у дома Левски, а Черно море Тича почива.

Ето и какво споделиха двамата треньори след двубоя:

Небойша Видич /старши-треньор на Балкан/:"Не съм доволен особено от играта ни, допуснахме много грешки, но очаквах да имаме и други проблеми. Контролирахме през цялото време мача, но не само резултата на таблото е важен. Трябва да гледаме напред и да изчистим всички грешки в играта ни.

Не съм доволен от първото полувреме, не играхме добре в защита. През второто обаче започнахме с повече енергия и ни се получиха нещата.

За следващия мач с Левски Видич, бе категоричен, че отборът на "сините" изглежда много по-добре от последния път, в който са играли срещу тях. "Със сигурност ще бъде тежък мач, но ще се подготвим и се надявам да победим."

Спас Натов /старши-треньор на Черно море Тича/: "Много неща ни се насъбраха, но и ниския процент стрелба от тройката оказа влияние. Първото полувреме бяхме нулеви от тройката, затова започнахме третата част с Антон Диков, но там всичко приключи много бързо със слаба защита.

Предстоят ни два много важни домакински мача срещу Левски и Ямбол и там вече стои задачата да имаме на всяка цена победа. Така, че ще даде всичко от себе си."