Берое продължават с победите и през третия етап на НБЛ Виваком

25.02.2017 22:08

Берое записа единадесетата си победа в НБЛ Виваком срещу Черно море Тича със 77-67 в зала "Общинска". Така старозагорци вече имат равни показатели с Академик Бултекс 99 и заемат втората позиция във временното класиране с общо 11 успеха и 6 поражения.  Варненци пък имат до момента 5 победи и 12 загуби, което им отрежда седмото място.

Черно море Тича започна срещата по-уверено, но след добро включване на Брандис Рос и Арън Джоунс ситуацията на терена се промени и Берое взе първата четвърт с 21-18.

Втората четвърт играха с изравнени сили, но малко преди полувремето след две тройки на Тихомир Желев, старозагорци имаха минимална преднина. Така домакините се оттеглиха за почивка при резултат 41-37.

След картката пауза Черно море Тича се завърна по-мобилизиран и с чудесно включване на Станислав Цонков разликата бе стопена, а резултатът изравнен. Беройци нямаха намерение да се предават и след успешна нова стрелба на Тихомир Желев зад дъгата, домакините отново има имаха преднина. Момчетата на Спас Натов се държаха близо до съперника си и няколко пъти спопяваха пасива си до точка, но след силна серия 17-6, новият носител на Купа България 2017 си осигури победата.

Черно море Тича успя да реализира 22 точки от грешки на съперника, а Берое само 14. В подкошието също варненци имаха предимство от 16 точки за 42-26. При борбата в нападение беройци бяха по-добри за 13-9. От бързата атака пък "моряците" записаха 13 точки срещу 7 за старозагорци.

Резервните състезатели на Любомир Минчев се отчетоха с 33 точки, а тези на Спас Натов с 22.

За Берое най-резултатен бяха Тихомир Желев и Арън Джоунс, които нанизаха по 18 точки. Брандис Рос пък се разписа с 10 точки, 6 бобри и 4 асистенции.

За Черно море Тича най-полезен бе Станислав Цонков с 23 точки. С по 10 завършиха Ангел Нацкин и Никола Джурич.

Следващата седмица Берое гостува на Левски, а Черно море Тича ще пътува за Самоков.

Ето и какво споделиха треньорите след срещата:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/:  "Победата е важна, затова е добре, че спечелихме мача. Да, не съм доволен от играта и е нормално. Малко или много съм отпуснал отбора, даже не малко, а много. Това е нормално и така трябва през този период, за да може после повече да ги натегна и да са в по-добро състояние за по-нататък. Труден мач, но важното, че бихме. Черно море играят добре, но не мога да кажа, че са ни труден съперник.Попринцип ги превъзхождаме навсякъде, но да, на Купата изиграхме слаб мач, сега също. Няма умора, дал съм достатъчно почивка, намалих тренировъчния процес. Абсолютно логично съм го направил това нещо. Така съм преценил, защото имаме един период на пауза в Балканската лига, тогава трябва да тренираме по-сериозно. Шейн Гибсън не игра днес, защото има лека контузия на стъпалото и вчера ми каза, че предпочита да не играе. Затова ние решихме да не рискуваме."

Георги Бакалов /пом.треньор на Черно море Тича/ : "Много изнервен мач с много грешки и на двата отбора. Но да поздравим отбора на Берое за победата. Пребориха ни, имат повече борби от нас. Заслужиха си победата и искам да им я честитя."

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков