Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Академик Бултекс 99 отказа Берое след силна трета част

04.02.2017 22:07

Академик Бултекс 99 с категоричен успех над Берое у дома с 89-77. Така пловдивани запазват втортото си място във временното класиране с 11 победи и 4 поражения. За Берое пък са с актив 9-6 и си поделят третото място с Балкан.

Срещата започна равностойно и двата отбора няколко пъти раменяха водачеството си, но въпреки това домакините успяха да вземат първата четвърт с точка разлика за 24-23. През втората част играта продължи кош за кош и ситуацията на терена не се промени особено, а на почивката тбалото показваше равен резултат 39-39.

След завръщането си на терена момчетата на Асен Николов се разиграха и взеха изцяло контрола въху случващото се на игрището. След чудесни изяви на Димитър Димитров и 30 минути игра в зала "Строител" , резултатът бе 70-58 в полза на Академик Бултекс 99.

В заключителните минути домакините продължиха да трупат точки на сметката си, а разликата достигна цели 17 точки и изходът от срещата бе ясен. Беройци не успяха да противодействат на добрата игра на съперника и така регистрираха шестата си загуба от началото на сезона.

Старозагорци превъзхождаха домакините с 2 точки в подкошието за 30-28. От бързата атака обаче домакините имаха отбелязани 17 точки срещу 11 за гостите.

За победителите най-резултатетн бе Димитър Димитров, който вкара 4 тройки и записа общо 20 точки на сметката си. С дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби се разписа Джордан Семпъл. Шакир Смит пък добави 18 точки, а с 12 приключи Васил Александров.

За Берое най-полезен бе Брандис Рос, който наниза 21 точки. Шейн Гибсън завърши с 19.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 ще гостува на Рилски спортист, а Берое ще бъде домакин на Балкан.

Ето какво споделиха треньорите и играчите след двубоя:

Асен Николов /старши-треньор на Академик Бултекс 99/: "Смятам, че съвсем заслужено победихме. Може би това ни беше най-силния мач в защита. Момчетата изпълниха всичко, което бяхме заложили като защити в мача. Имаше настроение и оттам всичко беше по-лесно в нападение.

Не съм очаквал в началото на сезона, че ще бъде втори в класирането след втория етап, но играем закономерно и не напразно сме единственият отбор, който не е губил до момента у дома.

Няма как да подценяваме Рилски спортист. Те побеждават като гост Лукойл Академик. Ще се подготвим добре и ще се борим за победа."

Димитър Димитров /Академик Бултекс 99/: "Наистина мачът беше много интересен, надявам се и за публиката. Вече ми е пети мач с екипа на Пловдив и започвам да набирам скорост и самочувствие. Мисля, че се представихме много добре и се надявам да продължаваме да играем така и занапред.

Според мен мача го спечелихме с твърда и бърза игра. Тренираме добре и това определено дава резултат.

Надявам се за Купата да се получи добра атмосфера и да зарадваме феновете."