Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Академик Бултекс 99 спря устрема на Лукойл Академик

17.12.2016 19:55

Академик Бултекс 99 спря победния ход на безспорния лидер в първенството Лукойл Академик. След драматична последна четвърт пловдивчани записаха победа над "студентите" само с 2 точки разлика.

Така Академик Бултекс 99 вече има актив 6-3, като с този успех се изравни на втора позиция във временното класиране с Берое. Тимът на Тони Дечев пък остава на първото място със 7 победи и 2 поражения.

Лукойл Академик започна срещата уверено и бързо успя да натрупа разлика. Пловдивчани догонваха съперника, но след няколко успешни атаки шампионите успяха да се откъснат с двуцифрена преднина от 12 точки в края на първата част за 23-11.

Силна серия 12-4 даде тласък на домакините, който на полувремето бяха на 2 точки от Лукойл Академик при 43-41.

През третата четвърт двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството като след 30 минути игра Академик Бултекс 99 успя да поведе с минимална разлика от 2 точки.

Мотивацията и желанието за победа на домакините си пролича още по-силно и в заключителните 10 минути. Серия от 10-0 изведе пловдивчани с 11 точки пред шампионите от Правец при оставащи пет минути до края на срещата. Отговорът на "студентите" не закъсня и след няколко успешно реализирани атаки, успяха да намалят изоставането си на 2 точки. Във ключов момент Оскар Белфийлд отбеляза важен кош, като след това Максим Корниенко допусна грешка и така даде шанс на Васил Александров да отбележи нов кош за Академик Бултекс 99. Шампионите се бориха до край, но изпуснаха шанса си за победа и така пловдивчани им нанесоха втората загуба в НБЛ Виваком, след като преди месец претърпяха тежко поражение от Спартак Плевен.

Тимът на Асен Николов успя да отбележи 22 точки от грешки на противника срещу 14 за гостите от Правец. С 10 повече имаха в подкошието пловдивчани за 48-38. При бързата атака домакините отново се отличиха с реализирани 15 точки срещу едва 6 за шампионите. Резервните състезатели на Тони Дечев пък се разписаха със 7 точки повече от тези на Асен Николов за 14-7.

За домакините над всички бе Оскар Белфийлд, който приключи с 21 точки и 9 асистенции. След него отлично се представи Джордан Семпъл с 19 точки, 16 борби и 4 асистенции. Шакир Смит пък се отчете с 15 точки за победата.

За Лукойл Академик най-полезен с 21 точки бе Филип Виденов. С 12 се разписа Павлин Иванов, а с 10 завърши Дани Гибсън.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 почива, а Лукойл Академик приема в Правец Балкан.