Академик Бултекс 99 спря устрема на Лукойл Академик

17.12.2016 19:55

Академик Бултекс 99 спря победния ход на безспорния лидер в първенството Лукойл Академик. След драматична последна четвърт пловдивчани записаха победа над "студентите" само с 2 точки разлика.

Така Академик Бултекс 99 вече има актив 6-3, като с този успех се изравни на втора позиция във временното класиране с Берое. Тимът на Тони Дечев пък остава на първото място със 7 победи и 2 поражения.

Лукойл Академик започна срещата уверено и бързо успя да натрупа разлика. Пловдивчани догонваха съперника, но след няколко успешни атаки шампионите успяха да се откъснат с двуцифрена преднина от 12 точки в края на първата част за 23-11.

Силна серия 12-4 даде тласък на домакините, който на полувремето бяха на 2 точки от Лукойл Академик при 43-41.

През третата четвърт двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството като след 30 минути игра Академик Бултекс 99 успя да поведе с минимална разлика от 2 точки.

Мотивацията и желанието за победа на домакините си пролича още по-силно и в заключителните 10 минути. Серия от 10-0 изведе пловдивчани с 11 точки пред шампионите от Правец при оставащи пет минути до края на срещата. Отговорът на "студентите" не закъсня и след няколко успешно реализирани атаки, успяха да намалят изоставането си на 2 точки. Във ключов момент Оскар Белфийлд отбеляза важен кош, като след това Максим Корниенко допусна грешка и така даде шанс на Васил Александров да отбележи нов кош за Академик Бултекс 99. Шампионите се бориха до край, но изпуснаха шанса си за победа и така пловдивчани им нанесоха втората загуба в НБЛ Виваком, след като преди месец претърпяха тежко поражение от Спартак Плевен.

Тимът на Асен Николов успя да отбележи 22 точки от грешки на противника срещу 14 за гостите от Правец. С 10 повече имаха в подкошието пловдивчани за 48-38. При бързата атака домакините отново се отличиха с реализирани 15 точки срещу едва 6 за шампионите. Резервните състезатели на Тони Дечев пък се разписаха със 7 точки повече от тези на Асен Николов за 14-7.

За домакините над всички бе Оскар Белфийлд, който приключи с 21 точки и 9 асистенции. След него отлично се представи Джордан Семпъл с 19 точки, 16 борби и 4 асистенции. Шакир Смит пък се отчете с 15 точки за победата.

За Лукойл Академик най-полезен с 21 точки бе Филип Виденов. С 12 се разписа Павлин Иванов, а с 10 завърши Дани Гибсън.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 почива, а Лукойл Академик приема в Правец Балкан.

Един ден в маратонките на... Мартин Дурчев

28.04.2017 20:54

В рубриката "Един ден в маратонките на ..." екипът на НБЛ Виваком ви представя крилото на БК Балкан - Мартин Дурчев

Ясни са реферите за втората четвъртфинална среща в НБЛ Виваком

28.04.2017 10:47

Изтеглен бе жребият за съдийските наряди за втория кръг от четвъртфиналите на НБЛ Виваком

Рилски спортист поведе в четвъртфиналната серия срещу Балкан след драма в Самоков

27.04.2017 21:39

Рилски спортист успя да измъкне победата над Балкан след продължение при крайното 81-79

1-0 за Берое след старта на четвъртфиналите

27.04.2017 21:09

Беройци се наложиха над Спартак Плевен на собствен терен при финалното 81-69

Академик Бултекс 99 поведе в серията от четвъртфиналите срещу Черно море Тича

27.04.2017 20:48

В първия мач от четвъртфиналите Академик Бултекс 99 зарадва своята публика с победа при крайното 91-73

Лукойл Академик е на победа от полуфинал

27.04.2017 20:04

Лукойл Академик с убедителна първа победа за старта на четвъртфиналите при крайното 109-71

Видео стрийм на три срещи от четвъртфиналите в НБЛ Виваком

27.04.2017 16:26

На живо чрез видео стрийм ще се предават три от срещите от четвъртфиналните плейофи

Промяна на началния час на среща от четвъртфиналите в НБЛ

26.04.2017 20:36

Промяна на началния час на втората четвъртфинална среща между БК Ямбол и БК Лукойл Академик

Лидерите на редовния сезон

26.04.2017 11:10

Крайното класиране в таблицата след финала на редновния сезон в НБЛ Виваком и индивидуалните постижения на състезателите

Решенията на ДАС след последния 27-и кръг от редовния сезон на НБЛ Виваком

25.04.2017 13:31

ДАС наказва с глоби отборът на Академик Бултекс 99, старши-треньорът на Балкан - Небойша Видич. Освен с глоби играчите Арън Джоунс (Берое) и Станимир Маринов (Балкан) се наказват и с лишаване от състезателни права за една среща.

24.04.2017 14:08

Божидар Аврамов победи Кирил Райков на финала и заедно с отбора на SBTech вдигна купата на благотворителното състезание на Празничните герои

Програма за четвъртфиналите в НБЛ Виваком

24.04.2017 12:17

Програма за четвърфиналите в НБЛ Виваком

Рилски спортист измъкна победата над пловдивчани за финал на редовния сезон

22.04.2017 21:10

Рилски спортист запази четвъртата си позиция в НБЛ Виваком след труден успех над Академик Бултекс 99 при 83-80

Спартак Плевен наказа Черно море Тича в последния 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 20:36

Спартак Плевен се справи с Черно море Тича и записа 11-тия си успех за края на редовния сезон

Балкан с победа над Берое в края на редовния сезон

22.04.2017 20:28

Балкан завърши редовния сезон с победа като гост над Берое при крайното 79-64

Видео стрийм на две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

Благотворителен баскетболен турнир между компании

21.04.2017 15:42

Баскетболисти в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

3х3 VIVACOM Basketball Tour ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

21.04.2017 15:36

VIVACOM и Националната Баскетболна Лига oрганизират баскетболни турнири 3x3 по време на предстоящите плейофи