Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Балкан с безапелационна победа над Берое

10.12.2016 21:57

Балкан записа категорична победа над Берое с 84-65 след като контролираше целия мач. Така ботевградчани имат баланс 4-4 във временно класиране, с което се изравняват с Рилски спортист. Берое пък имат актив 5-3 и са наравно с Академик Бултекс 99.

Мачът започна със серия 6-0 за ботевградчани, като близо 4 минути от началото на срещата Берое нямаха отбелязан кош. Малко след това играчите на Любомир Минчев успяха да наваксат за 6-5, но това бе за кратко. Добро включване от далечно разстояние на Станимир Маринов и разликата стана двуцифрена в полза на домакините от Ботевград за 15-5, докато старозагорци продължаваха да допускат грешки.

Втората част отново започна по-силно за ботевградчани и след няколко бързи коша и преднината им бе 11 точки при 26-15. След това обаче Берое успя да стопи пасива си на 6 точки. Последва чудесно включване на Амин Хот и домакините отново имаха комфортно предимство. Гостите от Стара Загора се опитваха да догонят съперника, но след няколко допуснати грешки в нападение и тройка на Амин Хот домакините вече имаха 14 точки предимство. Така на почивката резултатът бе 45-30 в полза на Балкан.

След завръщането си от съблекалните Балкан продължи да показва превъзходството си и след две поредни тройки на Амин Хот резултатът вече бе 55-34 в тяхна полза. Добро отиграване на Радослав Кочев и разликата стана цели 23 точки при 60-37 . Беройци не успяха да организират играта си и частта завърши при 65-45 в полза на тима от Ботевград.

В заключителните 10 минути балканци продължиха с агресивното нападение и след страхотна забивка на Станимир Маринов резултатът вече бе 71- 47. Така срещата бе решена, а Берое нямаха отговор срещу доброто представяне на домакините. Тимът на Небойша Видич се поздрави със заслужен успех при крайното 84-65.

Балкан успя да отбележи цели 30 точки от гешки на противника, а Берое едва 10. В подкошието ботевградчани записаха 40 точки, а гостите 28. Резерните състезатели на Любомир Минчев се отчетоха с 18 точки, а тези на Небойша Видич със 7 по-малко.

Най-резултатен за победителите бе Станимир Маринов с 22 точки. Амин Хот успя да отбелеци 19, а Михайло Секулович 16.

За Берое най-полезен бе Шейн Гибсън, който реализира 16 точки, а Арън Джоунс приключи с 13.

В следващия X кръг на НБЛ Виваком Балкан приема у дома Рилски спортист, а Берое гостува на Черно море Тича.