Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Спартак Плевен удържа Балкан след оспорван двубой

03.12.2016 23:24

Спартак Плевен се наложи над Балкан  с 88-83 след оспорвана битка в зала "Балканстрой" в Плевен. Така и двата отбора се изравниха във временното класиране на НБЛ с актив от 3 успеха и 4 загуби.

Срещата започна по-добре за домакините, но балканци показаха характер и след серия 6-0 в края на първата част резултатът бе 21-20 в тяхна полза.

Втората четвърт бе изключително равностойна, като през повече време плевенчани имаха само точка аванс през съперника си и на полувремето таблото показваше 44-40 в полза на Спартак Плевен.

През третата четвърт домакините контролираха изцяло положението на терена като напарвиха разликата двуцифрена и я подддържаха до края на частта за 67-57.

В заключителните 10 минути обаче ботевградчани се мобилизираха и намалиха изоставането си само на 2 точки при оставащи 51 секунди до края на срещата. Последва тройка на Мартин Маринов, а в отговор Станимир Маринов също отбеляза от далечно разстояние и резултатът бе 80-84.

При 14  секунди до края Станимир бе отново безпогрешен от тройката и стопи разликата само на 1 точка при 83-84. Силите на Балкан не стигнаха и Спартак Плевен извоюва победата си с 88-83.

Балкан отбеляза 22 точки от грешки на противника, а плевенчани едва 13. В подкошието отново ботевградчани имаха значително предмство с общо 46 точки срещу 28 за домакините. При бързата атака балканци се записаха с 8-0. Резервните състезатели на Александър Дяковски се отчетоха с общо 14 точки, а тези на Небойша Видич само с 8.

За победителите най-резултатен бе Милован Савич с 20 точки и 7 борби. Александър Груев се отчете с 16 точки и 8 асиситенции, а Димитър Маринчешки отбеляза 12. Мартин Маринов добави 12, а с 10 завърши Константин Коев.

За Балкан най-полезен бе Станимир Маринов с 28 точки и 5 борби. След него отлично се представи Михайло Секулович с 19 точки и 7 борби, а Амин Хот се разписа с 15.

В следващия IX кръг на НБЛ Виваком Спартак Плевен гостува на Черно море Тича, а Балкан приема вкъщи Берое.