Академик Бултекс 99 спря устрема на Спартак Плевен

26.11.2016 22:31

Академик Бултекс 99 записа четвърта победа в първенството след успех над Спартак Плевен с 95-82. Така пловдивчани вече са с баланс 4-2 и са на една позиция във временно класиране с Берое, а Спартак Плевен са седми с 2 победи и 4 загуби.

Мачът започна равностойно, но след първата част домакините от пловдив вече имаха аванс от 3 точки за 21-18.

През втората четвърт Академик Бултекс 99 продължи да поддържа доброто темпо и след серия 9-0 разликата стана двуцифрена. След това плевенчани се съвзеха и в края на частта успяха да намалят изоставането си на 4 точки при 43-39 на полувремето.

След завръщането си на терена момчетата на Александър Дяковски показаха по-различна игра и след серия 9-3 успяха да поведат в резултата. До края на третата четвърт гостите успяха да запазят крехък аванс от 2 точки и измъкнаха частта при 63-62.

След това всичко остана да се решава в заключителните 10 минути. Домакините се мобилизираха и поеха нещата в свои ръце, след като реализираха серия 10-0 и поведоха с 6 точки. Спартак Плевен имаше шанс да обърне срещата, но пропусна и още няколко успешни атаки за Академик Бултекс мачът бе с ясен изход.

Домакините успяха да отбележат общо 29 точки от грешки на противника срещу едва 18 за Спартак Плевен. В подкошието пловдивчани имаха отново предимство като реализираха 54 точки срещи 42 за гостите от Плевен. При борбата в нападение силите бяха изравнени, но при бързата атака Академик Бултекс 99 наниза 13 точки повече от своя съперник за 18-5,

Резервните играчи на Асен Николов се отчетоха с 14 точки, а тези на Александър Дяковски само с 3.

За успеха на домакините от Пловдив най-много допринесе Джордан Семпъл, който записа на сметката си цели 42 точки плюс 11 борби и 4 асистенции. Силно игра и Оскар Белфийд, който завърши със 17 точки и 7 асистенции. Шакир Смит пък добави 12 точки.

За плевенчани най-полезен бе Милован Савич с 37 точки, 17 борби и 7 асиситенции. Константин Коев се разписа с 14 точки и 7 борби, а Александър Груев и Димитър Маринчешки завършиха с 13 точки.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 гостува на Берое, а Спартак Плевен приема у дома Балкан.

Един ден в маратонките на... Мартин Дурчев

28.04.2017 20:54

В рубриката "Един ден в маратонките на ..." екипът на НБЛ Виваком ви представя крилото на БК Балкан - Мартин Дурчев

Ясни са реферите за втората четвъртфинална среща в НБЛ Виваком

28.04.2017 10:47

Изтеглен бе жребият за съдийските наряди за втория кръг от четвъртфиналите на НБЛ Виваком

Рилски спортист поведе в четвъртфиналната серия срещу Балкан след драма в Самоков

27.04.2017 21:39

Рилски спортист успя да измъкне победата над Балкан след продължение при крайното 81-79

1-0 за Берое след старта на четвъртфиналите

27.04.2017 21:09

Беройци се наложиха над Спартак Плевен на собствен терен при финалното 81-69

Академик Бултекс 99 поведе в серията от четвъртфиналите срещу Черно море Тича

27.04.2017 20:48

В първия мач от четвъртфиналите Академик Бултекс 99 зарадва своята публика с победа при крайното 91-73

Лукойл Академик е на победа от полуфинал

27.04.2017 20:04

Лукойл Академик с убедителна първа победа за старта на четвъртфиналите при крайното 109-71

Видео стрийм на три срещи от четвъртфиналите в НБЛ Виваком

27.04.2017 16:26

На живо чрез видео стрийм ще се предават три от срещите от четвъртфиналните плейофи

Промяна на началния час на среща от четвъртфиналите в НБЛ

26.04.2017 20:36

Промяна на началния час на втората четвъртфинална среща между БК Ямбол и БК Лукойл Академик

Лидерите на редовния сезон

26.04.2017 11:10

Крайното класиране в таблицата след финала на редновния сезон в НБЛ Виваком и индивидуалните постижения на състезателите

Решенията на ДАС след последния 27-и кръг от редовния сезон на НБЛ Виваком

25.04.2017 13:31

ДАС наказва с глоби отборът на Академик Бултекс 99, старши-треньорът на Балкан - Небойша Видич. Освен с глоби играчите Арън Джоунс (Берое) и Станимир Маринов (Балкан) се наказват и с лишаване от състезателни права за една среща.

24.04.2017 14:08

Божидар Аврамов победи Кирил Райков на финала и заедно с отбора на SBTech вдигна купата на благотворителното състезание на Празничните герои

Програма за четвъртфиналите в НБЛ Виваком

24.04.2017 12:17

Програма за четвърфиналите в НБЛ Виваком

Рилски спортист измъкна победата над пловдивчани за финал на редовния сезон

22.04.2017 21:10

Рилски спортист запази четвъртата си позиция в НБЛ Виваком след труден успех над Академик Бултекс 99 при 83-80

Спартак Плевен наказа Черно море Тича в последния 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 20:36

Спартак Плевен се справи с Черно море Тича и записа 11-тия си успех за края на редовния сезон

Балкан с победа над Берое в края на редовния сезон

22.04.2017 20:28

Балкан завърши редовния сезон с победа като гост над Берое при крайното 79-64

Видео стрийм на две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

Благотворителен баскетболен турнир между компании

21.04.2017 15:42

Баскетболисти в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

3х3 VIVACOM Basketball Tour ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

21.04.2017 15:36

VIVACOM и Националната Баскетболна Лига oрганизират баскетболни турнири 3x3 по време на предстоящите плейофи