Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Лукойл опази домашната си крепост

26.11.2016 20:32

Лукойл Академик се наложи трудно над Берое с 82-72 след обрат в заключителните минути и така опази домашната си крепост в Правец непревзета. Успехът върна шампионите на победния път в НБЛ Виваком, след изненадващата им загуба миналата седмица от Спартак със 104-108 след продължение в Плевен.
"Студентите" запазват и първото си място в класирането с показатели от 6 победи и 1 поражение. За Лукойл това бе четвърти триумф в Правец от началото на този сезон в лигата.
Шампионите започнаха срещата много добре със серия 12-2, но Берое побърза да отговори и намали изоставането си за кратко след няколко успешни атаки. Последваха две тройки за беройци и първата четвърт приключи при равен резултат 24-24.
Цялата втора част бе изключително равностойна и така на почиката гостите от Стара Загора успяха да измъкнат частта с минимална преднина от 1 точки за 46-45 на полувремето.
През третата част двата отбора играха кош за кош, но след 30 минути игра таблото показваше 3 точки преднина за 64-61 в полза на Берое. Последните 10 минути бяха решителни за развоя на срещата. Лукойл Академик успя да реализира няколко успешни атаки и така поведе в резултата. В оставащи 5 минути до края на мача състава на Тони Дечев имаше само точка преднина при 73-72. Това бе шанс за играчите на Любомир Минчев, който обаче те изпуснаха като до последния съдийски сигнал не отбеляза нито точка повече. Лукойл Академик се възползва и срещата приключи при крайното 82-72.
Берое записа 16 точки от грешки на противника срещу 10 за Лукойл Академик. В подкошието обаче домакините имаха предимство с общо 36 точки срещу 26 за гостите от Стара Загора. Общо 16 точки отбелязаха шампионите от борбата в нападение, а Берое само 8. Старозагорци имаха 4 повече пък от бързата атака за 18-14. Резервните състезатели на Тони Дечев се разписаха с 20 точки, а тези на Любомир Минчев с 8 по-малко.
За успеха на "студентите" най-голяма заслуга имаха Дани Гибсън и Максим Корниенко, които реализираха общо 41 точки. Американецът отбеляза 21, към които добави 6 асистенции. Националът на Украйна се разписа с 20 точки, бори се като лъв и овладя 16 топки в подкошието. Третият баскетболист на Тони Дечев, който има двуцифрения точков актив срещу Берое бе Христо Захариев.
За гостите от Стара Загора най-резултатен стана също представител на американската школа - Шейн Гибсън - 17 точки, между които 5 тройки. Сънародникът му Арън Джоунс записа 16 точки. За тима на Любомир Минчев поради контузии не играха хърватите Юрай Сегарич и Степан Тешия.
Берое е на трето място в подреждането с актив от 4 победи и 2 загуби, същото толкова има и Рилски спортист, но заради по-добра точкова разлика самоковци са с позиция пред старозагорци.
В следващия кръг Лукойл Академик гостува на Рилски спортист, а Берое приема у дома Академик Бултекс 99.