Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист записа категорична победа над Левски

29.10.2016 22:40

Рилски спортист записа трети успех от началото на сезон 2016/2017 в НБЛ Виваком след безапелационна победа над Левски с 29 точки разлика пред родна публика в "Арена Самоков".

Първите минути на срещата бяха в полза на Левски, който благодарение на най-резултатния си играч от миналата среща Павел Иванов влязоха по-добре в мача. Последва обаче подобаващ отговор от страна Рилски спортист, което доведе до обрат в резултат и първата част приключи при 24-17. През втората четвърт домакините от Самоков успяха да направят разликата двуцифрена като се възползваха максимално от грешките на противника. След това пък баскетболистите на Мануел Марков се опитаха да се върнат в мача, но за кратко като намалиха пасива си до 10 точки. След поредица от грешки от тяхна страна обаче домакините започнаха да атакуват с агресивното си нападение и на полувремето резултатът вече бе цели 18 точки при 45-27.

След завръщането си на терена Рилски спортист продължи да държи мача в свои ръце като продължаваше да трупа точки на сметката. Левски от своя страна показа слаба защита и това съответно се отрази и на таблото, а третата част приключи при 73-50 в полза на домакните.

И в последната десетка гостите не успяха да противодействат и мачът бе с ясен изход. Ето защо Мануел Марков даде шанс и на юношите да се изявят в края на срещата.

Рилски спортист успя да реализира 16 точки от грешки на противника срещу 9 за Левски. В подкошието самоковци показаха своята клас като записаха цели 60 точки срещу 28 за "сините". Момчетата на Людмил Хаджисотиров бяха по-добри и при борбата в нападение и съответно се отчетоха с 20 точки, а Левски с едва 6. При бързата атака домакините отбелязаха 18 точки, с гостите само 6. Резервните състезатели на Рилски спортист успяха да реализират общо 50 точки, а тези на Левски отново 6.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Еван Бруинсма, който се отчете със 17 точки и 7 борби. Ненад Делич отбеляза 15, а Душан Цветкович се разписа с 10 точки и 10 борби. Джеръл Симънс пък добави също 10.

За Левски и в този мач най-полезен бе Павел Иванов с 20 точки. Страхотен мач за "сините" изигра и Кирил Райков, който записа на сметката си също 20 точки, но овладя и 10 борби. Крум Дойчинов пък се включи с 10 точки.

Следващият кръг на НБЛ Виваком Рилски спортист гостува на Ямбол, а Левски ще бъде домакини на Лукойл Академик.

Преди това на 2-и ноември (сряда) момчетата на Людмил Хаджисотиров ще гостуват на Бюючекмедже в Турция в трети мач от Купа ФИБА Европа.