АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист спечели и втория четвъртфинален мач срещу Берое

30.04.2018 21:32

Срещата започна напрегнато за двата отбора и след две минути Берое откри резултата, като след това играта вървеше кош за кош. Гостите от Самоков се измъкнаха напред за 15:8. В оставащите минути беройци успяха да намалят изоставането си и в края на частта разликата бе само две точки в полза на Рилски спортист при 20:18.

Оспорвана втора четвърт, в която Рилски спортист поддържаше минимален аванс, но след берое успяха да се доближат само на точка при 29:28 в полза на гостите. Две последователни тройки за Рилски спортист и разликата вече бе 6 точки. Старозагорци не успяха да се справят с чудесните отигравания на гостите в нападение и резултатът на полувремето бе 45:30 в полза на самоковци.

След голямата почивка гостите продължиха да диктуват ситуацията на терена, но при оставащи две минути до края на частта след тройка на Евгени Хаджирусев разликата бе намалена на 9 точки при 56:47 в полза на самоковци. И така след 30 минути игра в зала „Общинска“ и домакините стопиха пасива си на 5 точки при 59:54.

Тройка на Златин Георгиев върна двуцифрената преднина на Рилецо за 64:54 при шест минути преди края. До края на срещата Берое не успя да организира правилно нападенията си и това даде самочувствие на тима на Людмил Хаджисотиров, който даде всичко от себе си на терена и затвориха серията в Стара Загора при финалното 80:70.

Най-резултатен за Рилски спортист стана Златин Георгиев с 22 точки. Дерек Райт отбеляза 15,  а дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби записа Еван Раванел. С 12 точки и 12 борби приключи Травис Тейлър.

Александър Янев бе над всички за Берое с отбелязани 18 точки. Със 17 и 8 борби се отчете Аджехи Бару, а с 13 и 9 борби приключи Дариус Гарет.

На полуфинала Рилски спортист ще срещне Левски Лукойл.