АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист поведе с 1-0 в серията с Берое

28.04.2018 21:08

Рилски спротист започна с победа плейоф с Берое. Самоковци се справиха с баскетболистите на Любомир Минчев в първия четвъртфинален двубой от серията между двата тима с  91-81  и поведоха с 1- 0. Следващият мач между двата тима е в понеделник в Стара Загора.

Домакините започнаха концентрирано двубоя и след кратка размяна на кошове успяха да поведат в резултата. Въпреки няколко момента на отпускане играчите на Рилски не изпуснаха предимството, което бяха взели и спечелиха частта с 27- 22. Вихрено начало на вторите 10 минути пък позовли на самоковци да увеличат преднината си до 9 точки. Някои грешки в края на частта обаче дадоха шанс на гостите да намалят пасива си и полувремето дойде при 49- 44.

Тази преднина бе напълно заличена само след 3 минути игра от третата четвърт. В тях домакините от Рилски спортист направиха не малко на брой грешки от което се възползваха гостите, които след две тройки успяха да поведат с 56- 57. От този момент натам двата отбора смениха водачеството на няколко пъти, като това продължи да бъде така до последните две минути от третата част. В тях самоковци намериха верния ритъм и след няколко успешни акции Рилецо направи преднината си двуцифрена- 74- 64.

Силната серия на самоковци продължи и в началото на последната четвърт, а разликата се вдигна до цели 14 точки. Последва ново отпускане в редиците на домакините, след което гостите намалиха част от пасива си.  Това обаче бе всички, което успяха да постигнат, защото финалните минути на четвъртината бяха озограно мъдро от Рилецо, който заслужено спечели с 91- 81.

За победителите от Рилски страхотен мач изигра Травис Тейлър, който завърши с дабъл- дабъл от 25 точки и 12 борби. Капитанът Бозов отбеляза 16 точки, а с по 12 приключиха Мартин Маринов и Дерек Райт, който също записа дабъл- дабъл, тъй като направи и 12 заявършващи подавания.

За гостите от Стара Загора по 15 точки вкараха Александър Янев, Станислав Цонков и Дариус Гарет.